Rozhozený Babiš dostal dotaz, zda dál ovládá Agrofert. A začal urážet Davida Ondráčku i novináře

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš se na tiskové konferenci vyjádřil ke slovům šéfa Transparency International Davida Ondráčky o tom, že nadále ovládá Agrofert, a že jeho firma tudíž dostává dotace neoprávněně. Předseda vlády situaci opět nezvládl a navážel se do novinářů z DVTV a Hospodářských novin.

„Ondráčka lže a lže účelově. Pan Ondráčka je neziskovka, podle mého názoru zkorumpovaná,“ prohlásil Babiš. Transparency International prý bere peníze z dotací, z Bruselu a z OLAF. „Není to pro mě důvěryhodná osoba. Já jsem postupoval podle zákona, on vykládá nesmysly… nebudu o tom s vámi diskutovat, protože vy tomu nerozumíte,“ odpověděl Babiš na dotaz redaktorky, zda má nějaký argument pro to, že neovládá Agrofert.

„Já mám na to právníky, kteří to dělali,“ odmítl Babiš věc dále komentovat. Uvedl, že je možné, že Ondráčku bude Agrofert žalovat za poškozování dobrého jména. „Oni dostávají miliony na to, aby tady dělali politiku?“ ptal se Babiš a Ondráčku urážel i dál – bylo evidentní, že informace o něm má pečlivě nastudované.

„Já bojuji proti korupci, mě nikdo nemůže zkorumpovat,“ odpověděl novináři Radku Bartoníčkovi na to, zda je v pořádku, že jakožto trestně stíhaná osoba řídí protikorupční radu vlády. „Vy nevíte, co je to korupce, vy mluvíte jako Michálek. Moje bývalá firma ty peníze vrátila. Byl jste se tam podívat? Lidé jsou nadšení,“ zopakoval Babiš svoji stálou obehranou písničku o Čapím hnízdě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]