Rozkaz zněl jasně, vy hyeny – demokracie nesmí přežít!

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Zatímco prezident republiky evidentně veřejně páchá velezradu spoluprací s nacionálně bolševickým ruským režimem a rudým komunistickým čínským režimem, v zemi probíhá několik bojů, které mají zřejmě úzký vztah k Zemanovu konání. Na Kavčích horách se tvrdě bojuje o přežití kvalitní a profesionální České televize. Mezi ANO a KSČM probíhá boj o toleranci vlády. A mezi politiky, kteří jsou zřejmě řízeni Hradem, a naproti tomu odborníky na vakcinaci probíhá boj o ruský Sputnik V.

Všechny tyto boje mají jeden styčný bod, který se nachází obvykle v LDN Lány, zřídkakdy pak na Pražském hradě. A když už sem zavítá, protože musí posvětit například nového ministra zdravotnictví, tak nezapomene, jako obvykle, někoho urazit. Tentokrát ovšem není úplně jisté, koho zveřejněnými slovy Pozvěte hyeny přesně myslel. 

Eric Drooker

My novináři jsme vztahovační, o tom žádná. Jsme uráženi už tolik let (zajímavé je, že většinou od jednoho jediného člověka – Miloše Zemana), že jakmile slyšíme Hnůj, Póvl, Hyeny, likvidovat a podobné, máme za to, že jde o nás. Jak se ukazuje, nemýlíme se. V tomto případě si ale dovolím vztahovačný nebýt. Třeba se jednalo o u prezidenta vzácnou chvilku reflexe okolí a on zval do sálu Nejedlého, Mynáře, Ovčáčka a další existence, kterými se obklopil.

Ale zpět k těm bojům. Paní Lipovská dostala rozkaz od paní Bobošíkové zničit současnou Českou televizi. Na jednání Rady ČT si dokonce přizvala policejní ochranku. Snad vytušila, že páchá svinstvo, a bála se, že by jí snad někdo mohl chtít ublížit. A nyní – od koho dostala rozkaz Bobošíková? Ta přeci Lipovskou (a zřejmě i předsedu RČT Matochu a radního Veselého) ovládá. 

Rozkaz vydalo i vedení KSČM, a to Andreji Babišovi, který si jinak poroučet nedá. Soudruzi rozkázali, že premiér musí vytvořit „státní komerční banku“. Tento ekonomický nesmysl ale chtějí, jinak Babiše nepodrží. Ten podporu zatím potřebuje. Takže se nechal slyšet, že je to nápad dobrý. Co jiného čekat od neekonoma, patlala a mikromanažera.

Eric Drooker

A Babiš dostal ještě jeden rozkaz – vyměnit ministra zdravotnictví. Což provedl s citlivostí burana. Novým členem kabinetu se stal muž, který má velmi kladný, byť zcela neetický (je lékař) vztah k ruské vakcíně, přestože je pochybných vlastností a kvalit. 

Teď si ty rozkazy složíme k sobě jako puzzle. Banka – hodí se Babišovi na úvěry pro Agrofert, který samozřejmě vůbec není jeho. Možné nesplácení by pak mohli zasanovat daňoví poplatníci. Úžasné možnosti pro Andrejovy obchodní i politické vztahy. Hodí se ale i těm komunistům – v případě volebního krachu by mohli po předchozí domluvě obsadit v instituci kdejaké lukrativní místo.

K tomu rozkaz zničit profesionalitu ČT – hodí se úplně všem stranám vládní koalice, tedy ANO, ČSSD, KSČM i opoziční SPD. Samozřejmě se velice hodí Hradu. Ta možnost změnit zpravodajství a publicistiku k jejich prospěchu je potřebná. Zvláště před volbami – ó, jaké možnosti manipulace, fabrikace a lží by Hrad a koalice mohly vrhnout do veřejného prostoru.

Eric Drooker

Do puzzle dokonale zapadl i rozkaz ohledně ministra zdravotnictví. Prezident potřebuje distribuovat Sputnik V. Zřejmě tím Moskvě za něco platí. Babišovi se to hodí též, k zakrytí jeho průšvihů s vakcinací a testováním. A státní komerční banka by mohla zaúvěrovat nějakou narychlo zřízenou firmu pro distribuci ruského „zázraku“. Veřejnoprávní televize pak, po ovládnutí novými lidmi, kolem toho může udělat takovou hezkou kampaň.

Tři rozkazy. Tři přání prezidenta Zemana. Tři ochotně splněné úkoly premiéra Babiše. Tři radosti pro Moskvu. A tři veliké průšvihy pro Česko. Rozkaz zněl jasně, vy hyeny – demokracie nesmí přežít! Vše v jednom balíčku. Takže nezbývá než doufat, že Policie ČR a státní zástupce tento balíček jako celek uchopí, prohlédnou a začnou konat. A následně pak i soud. Je to zřejmě jediná cesta, jak toto napravit. Nyní totiž můžeme jen investigovat a poukazovat, zatím ještě psát a publikovat a doufat v budoucí nápravu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články