Rozmohl se nám tady nešvar. Děkování Zemanovi na projev. Za co?

Miloš Zeman (TW J. Ovčáček)

Miloš Zeman | FOTO: TW J. Ovčáček

Tentokrát v pořádku. Děkujeme. Jeden z jeho lepších projevů. Takové a podobné reakce se na sociálních sítích objevují v souvislosti s pátečním projevem Miloše Zemana, který odvysílaly televize a Český rozhlas. Lidé jsou rádi, že Miloš Zeman téměř nikoho neurážel, nemluvil sprostě a nedělal příliš velkou ostudu. Tak to je pěkné.

Jenže o čem vlastně ten projev byl? Prezident deset minut mluvil o tom, aby lidé nosili roušky. Jiné poselství jeho vystoupení v pátek v hlavním vysílacím čase nemělo. Tedy kromě toho, že je Miloš Zeman schopný mluvit, i když se značně zadýchával. Informace o tom, že prezident žádá obyvatele, aby nosili roušky, je tak hodnotná a vážná, že ji klidně mohl, například jako apel, vydat tiskový odbor Pražského hradu.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Nešlo o jakýsi sjednocující projev, kterým by prezident národu ukázal sebe jako vůdce, který zaskakuje za zmateného a neschopného premiéra. Nic takového tam nebylo. Deset minut promlouvání o tom, že lidé mají nosit roušky, že nenošení budou policisté pokutovat a aby nikdo neposlouchal zpěváky, zubaře a kardiology, protože tomu nerozumí.

A to, že Miloš Zeman tentokrát v projevu zapomněl zmínit nějaké sprosté slovo a nepoděkoval Číně a Rusku, ještě neznamená, že jde o nějakého „nového Zemana“. Stále je to ten pán, který situaci v kultuře řeší s Michalem Davidem. Ten pán, který na Hradě zaměstnal příslušníka BIS, který musel z tajné služby odejít kvůli podezření, že je napojený na Rusko, a tohoto pána nechal připravit kompro na šéfa BIS. Podnikatelům vzkazuje, že kdo zkrachuje kvůli omezením, je neschopný, a kdo ho kritizuje, je blbeček. A to jsou jeho kousky jen za několik málo posledních dní.

Zkrátka není za co děkovat, není z čeho mít radost. Miloš Zeman je Miloš Zeman.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]