Rozner zabrousil do imunitního výboru a Babiš může vybrousit ze stíhání

SPD

Miloslav Rozner | FOTO: SPD

Autor dnes už legendárního výroku o zabrušování a vybrušování Miloslav Rozner (SPD) se stal členem mandátového a imunitního výboru poslanecké sněmovny. Mnohem horší je však fakt, že bude výbor rozhodovat o vydání poslanců ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka pod vedením komunisty.

Poslanci ANO, SPD a KSČM společně zvolili předsedou mandátového a imunitního výboru Stanislava Grospiče (KSČM). Zmíněná trojice stran má ve výboru většinu. Velice pravděpodobně tak výbor vydání Babiše s Faltýnkem nedoporučí.

Koalice ANO, SPD a KSČM má sněmovně 115 hlasů. Poslanci se většinou při hlasování o vydání svých kolegů řídí stanoviskem výboru. Logicky pak své rozhodnutí zdůvodní tím, že mandátový a imunitní výbor zkrátka vydat Babiše s Faltýnkem nedoporučil.

Andrej Babiš se tak stíhání může úplně vyhnout. Vyšetřování by bylo odloženo do chvíle, než mu skončí poslanecký mandát. Do té doby může být policie i justice ve zcela jiné podobě než dnes.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner