Rozpadá se v prach zločinec Gottwald, masový vrah. Někdo vyzdobil Olšany

Nová výzdoba na Olšanech (Facebook)

Nová výzdoba na Olšanech | FOTO: Facebook

Zde rozpadá se v prach zločinec Gottwald, masový vrah. Takové nápisy jsou na olšanském hřibitově na hrobu, kde je mimo jiných uvedeno také jméno Klementa Gottwalda a jeho ženy Marty. Fotografie hrobu s výzdobu koluje po sociálních sítích a získala velký ohlas. Většinu diskutujících nápisy pobavily a schvalují je. Moc zřejmě nejásají bolševičtí ultras typu Semelová nebo Skála, pro které je vrah Gottwald osobností.

Facebook

Nová výzdoba na Olšanech

Kdo tedy byl Klement Gottwald? Zanícený radikální bolševik, který už v roce 1929 vyhrožoval v Národním shromáždění, že chtějí komunisté všem zakroutit krkem: „A my, my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutiti krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry,“ hřímal tehdy Gottwald.

Ve 30. letech musel uprchnout před stíháním do Moskvy. Tam se usadil i během II. sv. války. Po jejím skončení bolševici intenzivně pracovali na prolhané volební kampani, ve volbách 1946 zvítězili. Moc Gottwalda a jeho rudých oveček rychle narůstala, současně sílil tlak na zbývající demokratické politiky, především na prezidenta Beneše, který mu v únoru 1948 prakticky odevzdal republiku.

Gottwald je zodpovědný za několik stovek vražd. Nechal zabít nejen oponenty, ale i blízké spolupracovníky, například Rudolfa Slánského. Gottwald byl těžkým alkoholikem. Za láhev alkoholu byl údajně ochotný podepsat cokoliv. Alkoholismus v kombinaci s neléčenou syfilidou vedly zřejmě k jeho smrti.

Gottwald patří k nejhorším komunistickým zločincům, kteří se na území Československa vyskytli. Není tedy překvapením, že mu tu a tam někdo vyzdobí hrob.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]