Rozsáhlý požár v Petrohradu. Hořet mají barvy nebo maziva na ploše až 12 000 metrů čtverečních

Požár v Petrohradu (AlexSweden85, se souhlasem)

Požár v Petrohradu | FOTO: AlexSweden85, se souhlasem

Rozsáhlý požár zachvátil v úterý ve večerních hodinách skladové plochy v ruském Petrohradu. Podle prvotních informací mají hořet chemikálie na ploše zhruba od 6000 do 12 000 metrů čtverečních. Může se jednat o barvy nebo maziva a paliva.

O požáru informoval například server Pravda, videa z Petrohradu se postupně objevují na sociálních sítích. „Podle předběžných informací nejsou žádné oběti na životech. Na likvidaci požáru se z ruského ministerstva pro mimořádné situace podílí 15 jednotek techniky a 63 pracovníků,“ informovala ruská agentura RIA Novosti s tím, že na místo jede požární vlak.

Je evidentní, že požár se rychle šíří a hasiči ho nemají pod kontrolou. Prvotní informace hovořily o ploše 1000 metrů, následně se požár rozšířil až na 12 000 metrů čtverečních.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články