Rozsudek: Zeman se musí do týdne písemně omluvit za svoje lži

Rozsudek, který obdržel Zdeněk Šarapatka ()

Další soud rozhodl, že se Miloš Zeman musí omluvit za další svoje lži. Tentokrát se má podle rozsudku omluvit členovi Rady ČT, komentátorovi deníku FORUM 24 Zdeňku Šarapatkovi, o kterém prezident lhal na TV Barrandov. Zdeněk Šarapatka zveřejnil rozsudek v neděli odpoledne, tady je:

„Žalovaná je povinna do sedmi dnů od právní moci tohoto rozsudku zaslat na adresu žalobce prostřednictvím držitele poštovní licence doporučený dopis, který bude označen aktuálním datem a podepsán osobou oprávněnou zastupovat žalovanou, následujícího znění:
Dne 16. 11. 2017 uvedl prezident České republiky ing. Miloš Zeman v rámci televizního pořadu s názvem „Týden s prezidentem“ vysílaný na televizní stanici TV Barrandov následující tvrzení: „Zdeněk Šarapatka je člověk, který kdysi pracoval, teď nevím, jestli v Lidovém domě nebo Úřadu vlády, už je to hrozně dávno, ale vím, že jsem ho vyhodil pro neschopnost“. PaedDr. Zdeněk Šarapatka, Ph.D nebyl Úřadem vlády České republiky vyhozen pro neschopnost, neboť jeho pracovní poměr byl v daném případě rozvázán dne 9. 10. 2000 dohodou uzavřenou mezi PaedDr.
Zdeňkem Šarapatkou, Ph.D a Úřadem vlády České republiky a to z iniciativy PaedDr. Zdeňka Šarapatky, Ph.D. Česká republika se za tento dehonestující výrok omlouvá.“

Novinář přiložil i další část rozsudku:

Rozsudek, který obdržel Zdeněk Šarapatka

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]