Rozsypaná „nová Babišova dálnice“ jako symbol jeho vládnutí

Andrej Babiš a Karel Havlíček (oba ANO) (ČTK)

Andrej Babiš a Karel Havlíček (oba ANO) | FOTO: ČTK

V jednom smutném vtipu mířícím na toho, kdo dlouho staví svůj dům, se říká: Dostavěno ještě nemám, ale už začínám s rekonstrukcí. Tak přesně v tomto bodu jsou nyní všichni obyvatelé České republiky. Vláda Andreje Babiše s velkou slávou opravuje dálnici D1. Pro Babiše je to jeden ze zásadních PR projektů. Práce trvají nekonečných osm let. Mají tři roky zpoždění po plánovaném termínu dokončení. Řidiči tráví po celé roky nekonečné hodiny v dlouhých kolonách. A teď? Ještě ani nedokončená rekonstrukce musí projít další rekonstrukcí.

Je to především dosti špatná zpráva pro Karla Havlíčka a Andreje Babiše. Plánovali jet se fotit na slavnostní otevření „opravené“, nebo „nové“ dálnice, jak Babiš říká. Jenže namísto slavné předvolební otevíračky s tříletým zpožděním jde o jejich velkou ostudu. Kdo po D1 v posledních týdnech projížděl, viděl, jak rychle práce na dokončení probíhají. Je evidentní, že někdo potřebuje něco stihnout. Ale asi nestihne, když musí opravovat opravené.

Ona sypající se opravená nová dálnice je dokonalým symbolem Babišova vládnutí. Nějak to polepit, udělat, nafotit, usmívat se, hlavně aby to vypadalo dobře na fotkách, otevřít těsně před volbami. Že nedodržíme technologické postupy? Že oprava dlouho nevydrží? Co bude po nás, to nás nezajímá. A tak i když rekonstrukce D1 stála daňové poplatníky 24 miliard korun, vážné problémy se objevují ještě před dokončením stavby.

Mnohokrát se Babiš nechal (za všeobecného smíchu) slyšet, že vlastně prý staví novou dálnici. Nezbývá než poděkovat. U voleb.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com