Ruská fronta útočí na kontrolní misi europarlamentu. Šíří se lži o Monice Hohlmeierové

Monika Hohlmeierová vedla misi EP do České republiky. (Evropská unie)

Monika Hohlmeierová vedla misi EP do České republiky. | FOTO: Evropská unie

S blížící se misí europoslanců do České republiky se aktivizují také dezinformační weby a všichni zástupci ruské páté kolony v České republice. Aktuálně se například na webu infokuryr.cz nebo v řetězových e-mailech šíří nepravdivé informace jak o celé události, tak zejména o předsedkyni Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Monice Hohlmeierové, která misi povede.

Web infokurýr označuje kontrolní misi za „kárnou výpravu“ vedenou sudetskými Němci. „Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava vedená sudetskými Němci. Tento plán se realizuje podle návrhu Tilmana Asmuse Fischera, vůdce východopruského landsmanšaftu. Kárná výprava byla schválena předsednictvem Evropského parlamentu, ve kterém sedí Charanzová. Cílem této výpravy je odstranit Babiše a zpacifikovat Čechy k poslušnosti,“ uvádí dezinformační web.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Ve výše uvedeném odstavci je hned několik nepravdivých tvrzení. Když odhlédneme od celkového tónu, naprosto absurdní je tvrzení o sudetských Němcích. O misi rozhodl Evropský parlament a zde zvolení zástupci všech zemí sedmadvacítky. Kontrolní mise jsou do členských států vysílány pravidelně a nemají nic společného se zájmy landsmanšaftu.

Dále se web snaží vytvořit dojem, že jedním z důvodů kontroly je fakt, že Česká republika odmítá přijmout alespoň symbolický počet uprchlíků, nebo to, že „nebude chtít zdražit maso o 170 Kč za kilo“. Informace o zdražování masa přinesly Parlamentní listy, nic podobného se ale nechystá.

Poslední část textu je věnována Hohlmeierové. Autor ji označuje za odpůrkyni Benešových dekretů a obviňuje jejího bratra Maxe Strauße ze zpronevěry tří miliard korun. Důkazy neuvádí.

Hohlmayerová (ponecháváme jméno v té podobě, v jaké jej napsal autor článku, pozn. red.) povede kontrolu Babiše, zda není ve střetu zájmů, když čerpá dotace. Pozval ji na to pirát Peksa a lidovec Zdechovský, kteří budou rovněž členy kárné výpravy,“ končí text. Informace o tom, že europoslanci Tomáš Zdechovský a Mikuláš Peksa budou součástí kontrolní mise, zcela chybí.

Infokuryr.cz je dezinformační web původně známý jako Teplický kurýr. Je především kompilátem názorových textů a článků převzatých z webů jako Czech Free Press, EUportal, stejně jako nwoo.org nebo putinovská TVZvezda.ru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]