Ruská inspekce nemá kam dávat zabavený alkohol, sklady jsou plné

(youtube)

Ruské ministerstvo vnitra vyzvalo ke změně zákona, která by umožnila zlikvidovat zabavený alkohol z ilegálních palíren ještě před příslušným rozhodnutím soudu. Oznámila to agentura Interfax. Podle ministra Vladimira Kolokolceva jsou sklady plné a zajištěnou produkci už není kam dávat.

Likvidací zabavených lihovin se zabývá státní agentura zvaná Rosalkogolregulirovanije, která ale nápor nezvládá. Sklady jsou prý po střechu plné. Situaci zhoršil dekret prezidenta Vladimira Putina, který zakazuje pustit do oběhu pašovanou produkci ze zemí, které vůči Rusku vyhlásily embargo. Moskva na sankce odpověděla analogickým protioopatřením.

Rosalkogolregulirovanije má zabavené pití skladovat, ale zničit bez rozhodnutí soudu je nesmí.

Statistika ukazuje, že od října 2015, kdy byla tato instituce zabavováním ilegálních lihovin pověřena, bylo v zemi odhaleno 215 tajných palíren. Inspektoři zabavili 43 milionů litrů lihovin a téměř 150 kompletních výrobních linek.

Řada obyvatel by si jistě dokázala se zabaveným alkoholem poradit sama. Loni uvedl server České televize: „Za předčasnou smrt Rusů může hlavně nadměrné pití alkoholu – zejména vodky. Vědci představili výsledky svého výzkumu v časopisu The Lancet. Celkem čtvrtina Rusů zemře dříve, než dosáhne věku 55 let. Jen pro srovnání – v Británii je to jen 7 procent. Nejčastější příčiny úmrtí zní: onemocnění jater, otrava alkoholem nebo nehody způsobené řízením pod vlivem.

Vědci zkoumali alkoholové návyky více než 150 tisíc Rusů během deseti let. Vinou alkoholu každým rokem umírá 352 tisíc Rusů a 135 tisíc Rusek. Navzdory novým zákonům namířeným proti alkoholismu.“

Citováni jsou i dva zástupci lidu:

Ivan, obyvatel Moskvy. „Copak Francouzi nemají vinný alkoholismus? Neexistuje snad pivní alkoholismus? Nic z toho tu nemáme. Ale vodka je pro mě opravdové potěšení.“

Valentína, obyvatelka Moskvy: „Můj děd pil před snídaní, během oběda a taky večer. A bez újmy na zdraví!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]