Ruská panika kvůli končícím restauracím McDonald’s. Burger se prodává za 7500 korun

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Tlak, který vyvolali zákazníci i někteří světoví politici na společnost McDonald’s, se začíná projevovat. Poté, co řetězec fastfoodů začal v Rusku na protest proti invazi Putinových vojsk na Ukrajinu zavírat své prodejny, vznikla panika. O tom, co dokáže americký hamburger, informuje deník The Mirror.

„Naše hodnoty znamenají, že nemůžeme ignorovat zbytečné lidské utrpení, které se odehrává na Ukrajině,“ uvedl ředitel nadnárodní společnosti Kempczinski a dodal, že není možné odhadnout, kdy a zda vůbec restaurace opět obnoví provoz.

()

Téměř 850 prodejen McDonald’s tak postupně zavírá své dveře pro zákazníky po celém Rusku. Zloba zákazníků po celém světě, kteří se nesmířili s tím, že společnost vydělává peníze v zemi, která rozpoutala válku, tedy měla velmi rychlý výsledek.

Dlouhé fronty u zatím otevřených restaurací jsou běžným obrázkem dnešních dní, stejně jako bizarní situace, které se objevují na internetu. Na Redditu se například objevila fotografie ledničky, naplněné zhruba padesáti hamburgery z oblíbeného fastfoodového řetězce. “McDonald’s v Rusku zavírá natrvalo, tady je zásoba mého kamaráda,“ stojí v popisku snímku.

Na aukčních stránkách se posledních několik hodin objevují nabídky na prodej různých položek z menu americké společnosti. Někteří Rusové se totiž pokoušejí využít faktu, že pobočky zatím nejsou zavřeny v celé zemi. Proto ceny někdy dosahují neskutečných cifer.

Na ruském inzertním webu Avito se třeba lidé pokoušeli prodat celé tašky jídla od McDonald’s, jiní se snažili vydělat jen na prodeji omáček. Objevila se například i nabídka na Big Mac v přepočtu za 7500 korun, nebo tři plné tašky občerstvení za zhruba 19 tisíc korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]