Ruská soda: Poslanci musí povinně létat první třídou, aby promýšleli blaho lidu

repro: Panorama.pub

Že mají Rusové specifický smysl pro humor, který se v něčem podobá tomu našemu, celkem víme. Je to zřejmě dáno tím, že se lidská přirozenost nějak brání manýrám všelijaké pochybné vrchnosti. Stejně jako u nás si ale Rusové někdy nejsou jistí, jestli je něco satira, nebo se to skutečně děje.

Známý opozičník Alexej Navalnyj zlomyslně retweetnul zprávu z webu Panorama.pub, kde se píše o vylepšení postavení ruských poslanců. Je to něco jako Česká soda, tedy zde vlastně Ruská soda. Dočteme se tam:

„Státní duma přijala příslušné změny zákona ‚O postavení poslance‘. Zástupci lidu nyní nebudou smět koupit jinou letenku než do první třídy. V případě nouze a pokud letenky do první třídy nebudou, je povoleno zakoupit si místo v business class. Za nedodržení tohoto zákona bude následovat pokuta ve výši několika měsíčních platů. Při opakovaném porušení může poslanec ztratit svůj mandát.

FORUM 24

‚Toto je vynucené a nezbytné opatření. Mnoho našich kolegů si dlouho stěžovalo na velmi špatné jídlo v ekonomické třídě, levné plazmové obrazovky a na stále nespokojené státní zaměstnance, kteří se během letu nekonečně nudili. Poslanec pracuje ve dne i v noci. Ve vlaku, v letadle, nebo dokonce ve spánku přemýšlí o nových zákonech a snaží se vylepšovat ty staré. A to vše je v zájmu našich lidí, ale lidé nechápou, že poslanec potřebuje pohodlné pracovní prostředí. Koronavirus opět všechno změnil. V ekonomické třídě je nyní téměř každý nakažlivý. Ve Státní dumě je 450 lidí na 150 milionů lidí v zemi. Nemůžeme si dovolit riskovat takové cenné pracovníky,‘ řekl Valerij Garpung, autor dodatků.

Veškeré výdaje na cestu poslanců po celé zemi a do zahraničí budou vždy hrazeny z federálního rozpočtu. V případě nedostatku finančních prostředků k zajištění přijatých změn se navrhuje zvážit otázku zvýšení daně z příjmu fyzických osob o dva procentní body.“

Pod zprávou je podepsán Jefim Anonym.

Přiznejme si, zní ta zpráva zas tak absurdně? A navíc to bylo na internetu…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner