Ruská státní televize simulovala jaderný útok na Evropu. Nikdo nepřežije, vzkázala

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Slova Vladimira Putina o možném použití ruských jaderných zbraní v Evropě podpořila i státní televize Rossija 1. Kremlem ovládané médium představilo simulaci útoku, který by byl veden na tři metropole a po němž by „nikdo nepřežil“.

Ruská státní televize opět podpořila kremelskou propagandu, když podle informace deníku Daily Mail ve svém vysílání pořadu „60 minut“ představila, jak by vypadal možný jaderný útok. Právě jím totiž Vladimir Putin poslední dobou stále častěji vyhrožuje západním zemím, které podporují Ukrajinu v jejím boji proti okupačním vojskům.

(Týdeník FORUM)

Podporovatelé ruského útoku představili v jednom z nejsledovanějších pořadů v zemi jaderný úder na tři evropská hlavní města a tvrdili, že atomové bomby zasáhnou Paříž, Berlín a Londýn přibližně za 200 sekund. Takový útok by byl podle moderátorů Olgy Skabejevové a Jevgenije Popova zničující. V pořadu „60 minut“ také zaznělo, že Berlín by mohl být jaderným úderem zničen za pouhých 106 sekund, Paříž za 200 sekund a Londýn za 202 sekund.

Host pořadu Alexej Žuravljov řekl: „Jeden Sarmat (mezikontinentální balistická raketa) a je to – britské ostrovy už nejsou.“ Skabejevová sdělila, že Spojené království má také jaderné zbraně a „tuto válku nikdo nepřežije“. Na připravenost britských ponorek s jaderným arzenálem upozornil před časem i ministr obrany Ben Wallace. Tím reagoval na výhrůžky Vladimira Putina, který vzkázal, že Rusko v případě mezinárodního střetu použije veškeré dostupné prostředky.

V čele vyloučené ruské organizace stojí jeden z nejaktivnějších prokremelských agitátorů Vladimír Solovjov (ČTK)

„Máme silné ozbrojené síly i jaderné zbraně. Navíc jsme součástí partnerství 30 zemí NATO, které Rusko převyšují, mají početní převahu a všechny schopnosti, které mohou mít k dispozici. Já se Putina nebojím,“ vzkázal Wallace. „Jsem velmi vděčný, že v moři, hluboko pod hladinou, jsou ukryti úžasní muži a ženy, kteří čekají, kdyby bylo třeba Británii ochránit. To je důležité,“ dodal.

Skabajevová již před časem vyvolala debatu o propagandistickém působení televize Rossija 1. Moderátorka státní televize totiž po potopení křižníku Moskva pronesla, že v plném rozsahu začala třetí světová válka. Podle britského deníku The Mirror prohlásila, že „to, v co to přerostlo, lze směle nazvat třetí světovou válkou“, a zdůraznila, že „to je zcela jisté“. Rovněž řekla, že Rusové nyní bojují proti infrastruktuře NATO, ne-li proti NATO samotnému.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články