Ruská vakcína Sputnik V: už je první problém!

Sputnik V – ilustrační foto (Pixels/Josh Hild/F24)

Sputnik V – ilustrační foto | FOTO: Pixels/Josh Hild/F24

Už pár dní po oslňujícím článku ruských vědců v prestižním lékařském časopise Lancet o kvalitě vakcíny Sputnik je první malér. Z Brazílie hlásí nějaké podivné šméčko ve věci výroby Sputniku. Jako člověk, který byl několikrát v Sovětském svazu, mám hlubokou nedůvěru k čemukoliv ruskému. Jako k člověku, který se vůbec nezajímá o sport, i ke mně pronikly informace o skandálu s ruským dopingem. Tehdy – je to pár let – ruská lékařská věda spolehlivě doložila prokazatelně falešnými daty, že se v Rusku nedopuje. A s velkým halasem vyrobený Sputnik bude podle nové brazilské zkušenosti nejspíš zase další výrobek „sovětského typu“.

Druhého února v Lancetu vyšla velmi důvěryhodně působící studie o vysoké kvalitě a účinnosti ruské vakcíny proti covidu s názvem Sputnik V. A na serveru vakcíny píšou, že třetí fáze testování proběhla i v Bělorusku a v Indii. Časopis The Brasilia Report zveřejnil den poté zcela zásadní sdělení. Článek se jmenuje „Regulátor: Sputnik V je v Brazílii jiný než ten ve studii v Lancetu“. Regulátorem se míní brazilská státní léková agentura, něco jako český SÚKL.

Běda, ó běda, indická vjeda!

„Podstatou tamilské kultury je systém medicíny Siddha. Je založen na 96 filozofických konceptech. 96 thathuvamů (konceptů filozofie) je základem pro 4448 hlavních klasifikací nemocí. Diagnóza je založena na Yen vagai thervu a konečná diagnóza se získává vyhodnocením naadi (pulsu). Puls je reprezentace kardiovaskulárního systému jedince vyjádřeného dóšami. Naadi diagnostika se používá k diagnostice nemocí v období nitroděložního života, k diagnostice a prognóze, atd. Siddha medical – astrology je kombinace lékařských konceptů neoddělitelných s astrologickým vlivem na zdraví a nemoci jedince.“

Prosím čtenáře, aby nespekuloval o tom, jaké psychotropní látky jsem při psaní tohoto textu požil. Žádné, ty žvásty skutečně na indickém predátorském serveru napsané jsou. A jestli se za těch 25 let, co jsem v Indii nebyl, země zcela zásadně nezměnila, tak je to vcelku reprezentativní obraz Indie. Jakékoliv indické úřady a instituce totiž vykazovaly až příkladnou míru bordelu. A „bordel jak v Indii“ je fráze oblíbená u všech, kdo tu zemi navštívili.

Na to, co je thathuvam, yen vagai therv, naadi, dóša a astrologie, se musíte zajet zeptat do Indie, v Evropě to neznamená nic. Časopis International Journal of Advanced Research (IJAR) v žádném seznamu vědeckých (impaktovaných) časopisů nenajdete. Ale koncept astrologické medicíny podle pulsu na indickém serveru, co fakt vypadá vjedecky, najdete snadno. Mám vážné obavy, že výsledky testování vakcíny Sputnik V v Indii jsou stejně relevantní jako thathuvam.

V Bělorusku na covid nikdo nezemře!

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko je jeden z nejdemokratičtějších vládců jedné z nejsvobodnějších zemí s nejotevřenějšími informacemi na světě. Dokonce už v dubnu prohlásil, že mají proti covidu lék. Běloruský vůdce také v dubnu podle agentury Reuters prohlásil, že v Bělorusku na covid nikdo nezemře. Odmítl obavy z nemoci jako „psychózu“ a k boji s epidemií navrhoval pití vodky, návštěvu sauny a řízení traktoru.

K dnešnímu dni je nutno Lukašenkovi přiznat, že sice epidemii zvládl lépe než Andrej Babiš, přesto má Bělorusko na milion obyvatel 188 úmrtí po nákaze covidem. Celkem 1773 mrtvých.

Dále spolehlivost běloruských dat potvrzuje skutečnost, že když se sám Lukašenko nakazil covidem, který vlastně v Bělorusku podle jeho slov skoro nebyl, tak neumřel. Proto jsou výsledky třetí fáze testování Sputniku v Bělorusku tak mimořádně spolehlivé, důvěryhodné a věrohodné, že lepší už by mohla dodat jen Severní Korea.

Brazílie dostala jinou technologii

Už den poté, co v Lancetu vyšel chvalozpěv na Sputnik z pera ruských vědců, objevil se v Brazílii – v časopisu The Brasilia Report – problém, který je daleko větší, než vypadá:

FORUM 24 (archiv)

Studie publikovaná v lékařském časopise The Lancet uvádí, že ruský Sputnik V má 91,6% účinnost proti koronaviru. Brazilské federální regulační orgány však tvrdí, že se údaje vztahují k jiné vakcíně, než je ta, která se v Brazílii pokouší o povolení k nouzovému použití. Agentura tvrdí, že výsledky publikované v The Lancet se týkají kapalných vakcín skladovaných při minus 18 stupních Celsia, zatímco brazilští výrobci Sputniku V dostali v pokynech k výrobě jiné teploty a podmínky skladování. União Química, místní výrobce Sputniku V, byl vyzván regulačními orgány k urychlení odpovědi na žádost o informace k vakcíně.“

Znalec ruské duše z toho může vyvodit, že Rusové něco jiného publikovali v Lancetu a něco jiného vyrábějí. Bylo by to v nejlepších tradicích ruské vědy, politiky i mravu.

Takže nezbývá než zopakovat: Vůbec nic proti vakcíně Sputnik V nemám, ale jsem ochoten ji využít až poté, co s ní budou testy zopakovány v důvěryhodné zemi a účinnost a bezpečnost ruské očkovací látky bude doložena věrohodnými čísly. Ale český prezident, česká vláda a sympatizanti ANO by Sputnik V měli zkusit neprodleně!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]