Ruská zpěvačka si to vyřizuje s mocnými od Trumana, přes Hitlera až po Stalina. Komunistům se to nelíbí

Ruská popová zpěvačka Slava (vlastním jménem Anastasia Slaněvskaja, vydala hudební video, na kterém propaguje své nové album. Na videu si všímá „nejtemnějších stránek z historie“ a trhá portréty různých „rudých“ historických světových vůdců a diktátorů. Slovo rudý (krasnyj) je zřejmě slovní hříčkou s odkazem na prolitou krev.

První portrét patří bývalému americkému prezidentovi Harry Trumanovi, který nařídil atomové bombardování císařského Japonska ve druhé světové válce. Trumanův obraz je rozřezáván a do toho sledujeme obraz drolící se Sochy svobody.

Pak Slava přesouvá pozornost na jedince, o jejich zlu panuje všeobecná shoda: Usáma bin Ládin, Adolf Hitler, Saddám Husajna a Kim Ir-sen a končí u Josifa Stalina, jehož portrét je ponechán beze změny.

Video také zahrnuje historické záběry různých tragédií, včetně hořících Dvojčat v New Yorku a atomový hřib nad Japonskem.

Na konci klipu jsou portréty Saddáma Husajna a Kim Ir-sena zapáleny plamenomety, ale Stalin na fotografii visí dál. Dvě ženy pozvedávají srp a kladivo (symboly sovětského komunismu) a ozářeny světlem hledí na obzor.

Slava nazývá tyrany „divokými zvířaty“ a prosí, aby byla propuštěna z jejich zajetí. „Chór zpívá: Rudí, jak je to možné, že nechápete, že mě ničíte, že mě zabíjíte ve svém objetí, že mě zraňujete. Dost! Nechci trpět. Nemohu takhle žít dál. Propusťte mě ze zajetí. Chtěla bych na vás zapomenout!“

Členům Komunistické strany Ruska se ale video nelíbí. „Nejedná se o hudební video, ale o kaši bez chuti. Polozapomenutá hvězda chce na sebe upozornit.“ Je to prý „polomrtvý kanárek,“ pravil člen strany a poslanec Dumy Sergej Obuchov. To jen pán, co se proslavil návrhem, aby ruští občané dostávali na Sibiři zdarma na pět let do držení hektar půdy a pak si ji mohli pronajmout nebo koupit.

Tak doufejme, že se jednou zpěvačka také nedostane na Sibiř a nebude jí tam zdarma přidělen nějaký pozemek.

Video je možno shlédnout ZDE.

(s použitím materiálu ze serveru meduza.io)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner