Ruské muslimce z pořadu Prostřeno! vyhrožují zabitím

Muslimka Jekatěrina Novoselová (TV Prima)

Muslimka Jekatěrina Novoselová | FOTO: TV Prima

Sympatická usměvavá Ruska Jekatěrina, která tento týden soutěží v populární gastronomické reality show Prostřeno!, vypadá na první pohled jako běžná Evropanka, a kdyby mluvila trochu lépe česky, tak i jako běžná Češka. Až na jedinou věc. Jekatěrina je totiž muslimka, proto nosí na hlavě takzvaný hidžáb – šátek neboli závoj, který zakrývá vlasy, ramena, šíji a dekolt. A kromě toho nejí vepřové a nepije alkohol. To se ale nelíbí některým divákům, kteří ji hned po odvysílání prvního dílu zahrnuli ve virtuálním prostoru četnými nadávkami:

„Nacpali tam muslimku, abychom si zvykali, až té pakáže tady bude víc … naše vysoce humánní vláda nás na to pilně připravuje … a co je to za způsoby, určovat, co se u stolu smí a ne? To ať si dělá doma krá…“

„Hnus, hnus do koncentráku s ní!“

„Todle je fakt hnus. Ruska a muslimka..ehm /Deportace bez blbejch kecu.“

Jak píše na svých stránkách TV Prima, Katarina řečená Katka nebo Káťa pochází z ruské Sibiře, ale v Čechách žije už léta. Momentálně v 1 + kk na pražském Žižkově. Baví ji ruční práce a studuje na oděvní škole obor krejčová. Je rok a půl vdaná za Syřana, pánského kadeřníka, a před třemi lety konvertovala k islámu. Do pořadu Prostřeno! se přihlásila sama, protože jej sleduje dlouho, chtěla poznat nové lidi, zažít nové zážitky a taky ukázat, že každý muslim není terorista.

Eric Drooker

Jak se ale včera večer svěřila v Top Star magazínu, zatímco soutěžící z pořadu, kteří měli možnost ji osobně poznat, se stali jejími přáteli, stala se také terčem vyhrožování i urážek. „Já jsem očekávala jak dobré, tak i hodně zlé komentáře,“ svěřila se včera v Top Star magazínu. „Někdo mě chtěl podříznout, uškrtit, znásilnit.“ Útoky se většinou odehrávaly ve virtuální rovině, ale Katku lidé poznávali i na ulici, označovali ji za teroristku a vybízeli k sundání šátku.

„Víc než párkrát se mi stalo, že jsem potkala nějakého dědečka nebo babičku, a i když jsem se usmívala, křičeli na mě: Ty jedna teroristko, běž pryč! nebo: Sundej ten hadr z hlavy!“ řekla Jekatěrina pro Blesk.

Eric Drooker

Pořad s Jekatěrinou má za sebou tento týden tři díly a už ve sledovanosti válcuje většinu předchozích sérií. Už v pondělí po poledni, pár hodin před odvysíláním prvního dílu, bylo na stránkách Primy u profilu Katky 250 komentářů. Ty přibývají každý den. Kvůli mnohým z nich se ale mladá Ruska necítí v bezpečí. „Budu si muset pořídit pepřový sprej,“ uvedla v Top Star magazínu.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]