Ruské orgány oznámily odhalení zahraničních center pro školení záškodníků

Vladimir Putin. (Profimedia.cz)

Vladimir Putin. | FOTO: Profimedia.cz

V Rusku to houstne stále víc. Teď bdělé orgány odhalily, že v zahraničí existují centra, která školí ruské občany, aby po návratu rozvraceli stát. Centra však byla odhalena a potenciální záškodníci již identifikováni.

Agentura RIA Novosti píše: „Komise Státní dumy pro vyšetřování zahraničního vměšování má v hledáčku asi 10 zahraničních center, která pořádají kurzy a školení pro ruské občany, kteří se po návratu do Ruska stávají organizátory nezákonných akcí a nepokojů, komise má údaje o 40 takových absolventech, uvedl v úterý šéf komise Vasilij Piskarev.

FORUM 24 (archiv)

Podle Piskareva se komise opakovaně dostala pod drobnohled kvůli destruktivní činnosti zahraničních organizací, které jsou v Rusku považovány za nežádoucí, a to včetně pořádání různých seminářů, školení a výcvikových kurzů pro ruské občany v zahraničí. ‚Absolventi těchto kurzů se po návratu do Ruska snaží organizovat nezákonné akce, výtržnosti, propagovat drogy a zapojovat nezletilé do destabilizujících aktivit. Komise má v hledáčku asi 10 takových center a více než 40 jejich absolventů,‘ uvedl Piskarev, kterého citoval oficiální kanál komise na Telegramu.

Připomněl také, že skupina poslanců Státní dumy, členů komise, již dříve předložila Státní dumě balík návrhů zákonů, jejichž cílem je zabránit vstupu nežádoucích organizací do Ruska a zablokovat jejich pokusy destruktivně ovlivnit situaci v zemi, a také stanovit zákaz účasti ve volbách do dolní komory parlamentu pro osoby zapojené do činnosti extremistických a teroristických organizací.“

Čtyři desítky záškodníků nám může na Rusko připadat málo, ale nejspíš můžeme čekat ještě další rozkrytí zlovolných rejdů. Do „destabilizujících“ aktivit se mnoho Rusů ovšem zapojovalo bez toho, že by se někam jeli vyškolit. To se ale jistě vysvětlí vlivem činnosti zahraničních agentů, kteří v zemi milovaného V. V. Putina již působí v přestrojení za všelijaké novináře, profesory, ba dokonce i dělníky. Odhalování spiknutí má v tomto státě moderní tradici již od dob J. V. Stalina, a je tedy na co navazovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner