Ruské síly zasáhly na Ukrajině energetické objekty i výrobu raket, tvrdí Moskva

ilustrační foto (Ukrajinská pravda, se svolením)

ilustrační foto | FOTO: Ukrajinská pravda, se svolením

Ruské ozbrojené síly ve čtvrtek na Ukrajině zasáhly energetické objekty a vojenská zařízení včetně výrobny raket. Podle agentury TASS to tvrdí ministerstvo obrany v Moskvě.

Zasaženy byly podle mluvčího ministerstva Igora Konašenkova budovy vojenské správy, ukrajinský obranný průmyslový komplex a související palivová a energetická infrastruktura.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci na pátek uvedl, že bez elektřiny je v důsledku ruských vzdušných útoků na ukrajinskou energetiku momentálně přes deset milionů Ukrajinců. To je asi čtvrtina populace.

(Týdeník FORUM)

Mezi zničenými cíli je podle Moskvy blíže neupřesněné „zařízení na výrobu raket“ a rovněž „arzenál s dělostřeleckými zbraněmi dodanými západními zeměmi“.

Informace o ruských útocích proti vojenským objektům nebylo možné potvrdit z nezávislých zdrojů.

Útoky na ukrajinskou infrastrukturu zintenzivnily v posledních týdnech, Ukrajina se kvůli nim potýká s rozsáhlými výpadky dodávek elektrického proudu. Kreml tento týden uvedl, že cílem útoků na ukrajinskou infrastrukturu je donutit Kyjev k jednáním. Ukrajinské úřady a některé další země označují ruské údery na civilní cíle za terorismus.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články