Ruské televize líčí Ameriku v chaosu a film s Boratem označují za manévr Demokratů

Zpravodajství státní televize Rossija  (repro: BBC.com)

Zpravodajství státní televize Rossija | FOTO: repro: BBC.com

Pro ruskou státní televizi není hlavní otázkou, kdo je lepším kandidátem v amerických prezidentských volbách – ani pro USA, ani pro Rusko. Hlavním poselstvím kremelské mediální mašinérie obyvatelům Ruska je, že Amerika je v chaosu, že její demokracie selhává a – což je nejdůležitější – že není v pozici, aby mohla učit ostatní, co je správné a co špatné.

Ve středu ráno státní zpravodajský kanál Rossija 24 odvysílal zdlouhavá nekomentovaná videa, kde lidé křičí a perou se na ulici. Americké volby jsou „šílenství“, zaznělo nakonec. NTV, jedna z nejsledovanějších ruských televizních stanic, rovněž hovořila o „očekávání nepokojů“.

Prokremelská televize však také dala jasně najevo své preference: Donaldu Trumpovi se obvykle dostává nekritického zpravodajství a je vykreslován jako David bojující s Goliášem nepřátelského establishmentu a mediální předpojatosti.

Obvinění z korupce proti Robertovi Hunteru Bidenovi, synovi demokratického prezidentského kandidáta Joea Bidena, a ze sexuálního deliktu samotného Joea Bidena se uvádí jako nezpochybnitelná fakta.

Demokraté se tomu údajně snaží čelit komplotem v podobě nového filmu Borat britského komika Sachy Barona Cohena. Film byl prý natočen, aby očernil Trumpova právníka a bývalého starostu New Yorku Rudyho Giulianiho, který byl v osmdesátých letech znám úspěšným bojem s newyorskou mafií. Giuliani se ve filmu sejde v hotelovém pokoji s falešnou novinářkou, aby jí odpověděl na otázky ohledně reakce Trumpovy administrativy na pandemii covidu-19. Právník velmi ochotně souhlasí s tím, že se s ní a se skleničkami alkoholu odebere do její ložnice. Tam byl pak zachycen ve velmi uvolněné poloze na lůžku. Kritici připomínali, jak by se asi Giuliani choval, kdyby na něj byla nasazena agentka nějaké cizí mocnosti.

(Zdroj: BBC.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]