Ruská televize natočila podvod při hlasování a ukázala ho v propagandistické reportáži

Twitter

Volby na ruský způsob. Členka volební komise protlačuje do urny paklík lístků pravděpodobně Putinovy strany Jednotné Rusko. | FOTO: Twitter

Ruská televize serveru Readovka přinesla reportáž z hlasování o ústavních změnách a velebila jeho údajný řádný průběh. Celá reportáž by na ruské poměry vyznívala jako docela obvyklá ruská státní blamáž nebýt toho, že jedna z členek sčítací komise přímo před kamerou nacpala do urny paklík hlasovacích lístků tak silný, že měla co dělat, aby jej výřezem do urny vůbec vpravila.  

V ruském Mordvinsku, republice na východě evropské části Ruska, proběhlo hlasování, o jehož údajném regulérním průběhu se vypravila podat nadšené svědectví i jedna z ruských televizních stanic. „… aby u nikoho nevznikaly pochybnosti o legitimnosti průběhu procesu hlasování…,“ odříkává hlas v komentáři, zatímco na obrazovce běží detail s rukou členky sčítací komise, která přímo před kamerou nacpala do urny paklík hlasovacích lístků. Upozornil na to znalec ruského prostředí Roman Malinka na Twitteru.

„Hlasování probíhá organizovaně a žádné narušení nebylo pozorováno,“ poskytuje požadovaný komentář nehledě na výše popsaný apokalyptický výjev pozorovatelka hasování Jelena Iljičeva z místního oddělení vlastenecké organizace „Výboru matek vojáků“.

Příspěvek sice ze stránek příslušné televize nakonec zmizel, jinde na internetu se však dochoval, a i nadále tak skýtá svědectví o stavu ruské společnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner