Ruské vojáky zasáhla jejich vlastní mina. Reagovali na telefonát ukrajinských bojovníků

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Z Ukrajiny stále častěji zaznívají zprávy o tom, že okupační vojáci podminovávají místa, která opustí, aby způsobili co největší škodu i po tom, co z místa odejdou. Ne vždy se jim to ovšem vyplatí, což dokazuje případ z Mariupolu.

Ve městě, kde probíhaly jedny z nejtvrdších bojů dosavadního průběhu války, se podle zprávy Daily Mirror ukrajinským bojovníkům podařilo nalákat Rusy do pasti. Telefonem totiž okupanty upozornili na výskyt členů pluku Azov, který několik dní bránil místní ocelárnu Azovstal.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Podle příspěvku starosty Mariupolu na Telegramu se ruská jednotka vydala do domu na okraji města, aby zlikvidovala domnělé bojovníky. Místo toho na ně na místě čekala mina, kterou zde umístili jiní ruští vojáci.

Úřad mariupolského starosty poté vydal zprávu, podle níž byl jeden z Rusů zabit. Další při výbuchu přišel o nohu a byl převezen do nemocnice v Doněcku.

Pluk Azov, známý také jako prapor Azov, je kontroverzní skupina vojáků, kteří byli v roce 2014 oficiálně začleněni do Národní gardy Ukrajiny poté, co v červnu téhož roku získali zpět Mariupol od proruských separatistů.

Řada vojáků byla obviněna z vazeb na neonacismus poté, co byli vyfotografováni se symboly SS či svastikou. Proto je pro ruské vojáky důležité členy pluku zabíjet, protože propaganda poté může hovořit o denacifikaci Ukrajiny, kterou zmínil na začátku války Vladimir Putin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články