Rusko hlásí další sestřelení dronu u Engelsu. Město leží asi 500 kilometrů od ukrajinské hranice

Základně Engels v Rusku. Od frontové linie na Ukrajině je vzdálená stovky kilometrů (Alexander Chebanenko (User:Candid) / CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons)

Základně Engels v Rusku. Od frontové linie na Ukrajině je vzdálená stovky kilometrů | FOTO: Alexander Chebanenko (User:Candid) / CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons

U Engelsu v ruské Saratovské oblasti ruská protivzdušná obrana sestřelila dron, informoval ve čtvrtek podle agentury TASS gubernátor oblasti Roman Busargin. Podle gubernátora způsobily části zničeného dronu materiální škody v rezidenční oblasti, újmu na zdraví nikdo neutrpěl. Jde už o několikátý podobný incident u Engelsu, na jehož vojenském letišti se nacházejí bombardéry používané k útokům na Ukrajinu. Město leží asi 500 kilometrů vzdušnou čarou od ukrajinské hranice.

„Při dopadu částí (dronu) byl poškozen plot rodinného domu, automobil a garáž. V jednom z domů se rozbilo balkonové okno. Další škody nejsou,“ sdělil Busargin. Zdůraznil také, že obyvatelům oblasti nehrozí žádné nebezpečí a že zprávy o evakuaci mateřských škol, které se podle něj šířily na internetu, nejsou pravdivé.

Za prosinec jde už o třetí dronový útok v Engelsu nebo v jeho okolí. V pondělí ruské ministerstvo obrany informovalo, že na tamní letecké základně zemřeli tři vojáci, když na místo dopadly části sestřeleného ukrajinského dronu. Terčem útoku se základna stala také 5. prosince, kdy na ní podle informací ze sociálních sítí drony poškodily dva bombardéry Tu-95.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články