Rusko je prý terčem židovsko-zednářských globalistických sil

Pixabay/OpenClipart-Vectors/F24

Internetové hlásné trouby ruské propagandy šíří své poselství v různých jazycích, aby poselství Kremlu zaznělo co nejúčinněji. Nakonec ale zjistíme, že sdělení je pořád to samé. Nebohé Rusko čelí vlně záludných nepřátelských útoků ze všech stran, ale nakonec to vyhraje.

Je zjevné, že v některých zemích se vyplatí použít strategie, které by jinde třeba tolik nefungovaly. Tak třeba v Arménii asi nikoho nemusí zajímat dezinformace o „zločinném Bruselu“, protože Arménie v EU není a nezdá se, že by hned tak byla. Nejspíš tady ale může zabrat něco o celosvětovém tajném spiknutí proti Rusku.

archiv

Tak třeba web Livenews.am v arménštině píše o tom, že Rusko je hlavním terčem „židovsko-zednářských globalistických sil“. Ty také rozpoutaly současnou válku v Náhorním Karabachu. Cílem je, aby Turecko a Ázerbájdžán došly k dobytí světa. Jak se to stalo? Ázerbájdžánsko-turecká vojenskopolitická aliance prý uskutečňuje program, který za ni vytvořily židovsko-zednářské globalistické síly. Tak se toto spojenectví uchýlilo k další provokaci, jejímž cílem bylo zapojit do války nejprve Arménskou republiku a poté Rusko.

Web Arménům sděluje, že „za současnými událostmi jsou mnohem vážnější a hrozivější programy pro lidstvo“.

„Je to válka plánovaná Tureckem, globalistickými, židovsko-zednářskými silami světa,“ jejichž cílem je vyčerpání a „vykrvácení“. Má způsobit zhoršení sociální a ekonomické situace v Rusku, přinést „velký počet obětí mezi ruskými vojáky a důstojníky, propuknutí nelibosti v Rusku, propuknutí hněvu a vzpouru,“ aby Putin a jeho režim selhali.

Není pochyb o tom, že opozice, která je v Rusku považována za pátou kolonu, tak dostane úžasnou příležitost a povstat ze všech sil, vyvolat masovou vzpouru obyvatel a pokusit se o převrat. A tuto temnou roli nebude hrát jen opozice. Pokusí se o to i představitelé ázerbájdžánské komunity v Rusku, která má 1,5 až dva miliony lidí a bude chtít zapojit „alespoň část mnohamilionové muslimské komunity v Rusku do vzpoury nebo puče proti úřadům“. Proto se prý Rusko vyhýbá válce s Tureckem a snaží se dosáhnout mírového nebo politického řešení konfliktu v Náhorním Karabachu.

Rafinovaní nepřátelé prý počítají s tím, že „Rusko v důsledku války v Sýrii poněkud oslabilo ztrátami vojenského vybavení, zbraní a finančních zdrojů a ztrátami mezi důstojníky a vojáky“. Do toho všeho přišel koronavirus a země tak finančně a ekonomicky trpí. „A tak v této situaci, pokud vypukne rusko-turecká válka, podle nich rozpočet Ruska, které je nuceno za válku utratit obrovské částky, nepřežije, zhroutí se a lidské ztráty ozbrojených sil budou mnohem vyšší než v případě syrské války.“

Turecko a síly za ním také počítají s tím, že Rusko nikdy nemůže zahájit jaderný útok na Turecko, protože by pak přišla jaderná odveta NATO. Válka se proto povede běžnými zbraněmi a ačkoliv není Turecko tak silné jako Ruko, je také dobře vyzbrojené. Světové spiknutí tedy počítá s tím, že se válka protáhne, Rusko to vyčerpá a nakonec se zevnitř zhroutí.

Turecko tak jedná, protože „jde o požadavky židovsko-zednářských, globalistických sil“ a židozednářů a těch je údajně ve vojensko-politickém vedení Turecka i Ázerbájdžánu mnoho. Až bude svržen Putin, dojde k dobytí a kolonizaci Ruska a nakonec k úplnému ovládnutí světa.

Livenews.com ale ujišťuje, že tyto temné plány nakonec nevyjdou, protože to Turecko nevydrží, ozvou se v něm Arméni, Řekové, Kurdové a upadne turistický ruch. Turecko se rozpadne a zmizí z mapy.

Pak je tam ještě chvála ruských zbraní a nakonec triumfální závěr: „Konec konců Turecko nepočítalo s převahou bojového ducha a vojenskou zkušeností ruských vojáků a důstojníků převyšující schopnosti tureckých vojáků a důstojníků, což v průběhu staletí prokázala řada rusko-tureckých válek.“

To sdělení ruské propagandy je pořád stejné, ať je to v češtině nebo arménštině: Rusko je chudák, kterému se ubližuje, je obklíčeno nepřáteli a je obětí celosvětového spiknutí, ale nakonec s nepřítelem stejně rázně zatočí, protože zatím vždycky s každým zatočilo.

Faktem ovšem je, že Rusko dovedlo zatím úplně nejhůř zatočit s vlastními lidmi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner