Rusko jen přesouvá vojska na svém území, tvrdí komunista. No a pak je přesune na cizí

Vladimir Putin. (profimedia.cz)

Vladimir Putin. | FOTO: profimedia.cz

Kolaborace části naší politické scény s kremelským režimem je zcela zjevná. Proputinovští aktivisté už nějakou dobu nic neskrývají. Je celkem jasné, že když kremelské lhaní a agrese hájí, nevadilo by jim, kdybychom byli také objektem podobného východního „zájmu“.

Jan Klán, předseda OV KSČM Kutná Hora, je klasická ukázka překrucování pravdy a oddané služby cizí mocnosti. Ten se do agitace pustil 15. dubna v Haló novinách.

FORUM 24 (archiv)

Tam nám vysvětluje: „Česká pravice, Ukrajina a řada západních zemí si už nevidí ani na špičku nosu, když absurdně kritizují Rusko už i za to, že si přesouvá svá vlastní vojska na svém vlastním území, zatímco západní země (v čele s USA a NATO) posílají vojska po celém světě do ilegálních válek a na vytváření napětí. Na tomto příkladu můžeme vidět, kdo záměrně vytváří napětí. Není to Rusko, které si na svém vlastním území může v rámci armády dělat, co chce, ale jsou to mnohé západní země, které se k Rusku přibližují svými armádami a pak ho absurdně záměrně obviňují, že eskaluje napětí. Musíme si uvědomit, že Rusko se povětšinou brání expanzi NATO směrem k jeho hranicím (jinak by se pořádaly různé přesuny vojsk přes členské země NATO, Českou republiku nevyjímaje). S tím souvisí otázka, z jakého důvodu se NATO rozrůstá právě směrem k Rusku? Kdyby mělo NATO za cíl udržení míru na světě, tak přeci Rusko pozve ke vstupu do svých struktur, nebo snad ne? O to ale tomuto spolku, kde povětšinou rozhodují USA v rámci pořádání ilegálních (a jiných) válek, nejde.“

Soudruh Klán si jistě na špičku nosu vidí. Vidí ještě mnohem dál, do samotné Moskvy, před kterou naši komunisté padají na kolena už sto let, ať tam vládne kdokoli.

Je pikantní, jak doslova opakuje argumentaci kremelských mluvčích. Všichni ti zlí lidé prý „absurdně kritizují Rusko už i za to, že si přesouvá svá vlastní vojska na svém vlastním území“. Nejde o to, že si Rusko přesouvá vojska na svém vlastním území. Jde o to, že je přesouvá k ukrajinské hranici. Ono vždycky, než dojde k nějaké agresi, přesouvá agresor vojska na svém vlastním území, než je přesune na cizí území, kde nemají co dělat. Takhle se vždycky přesouvalo a přesouvalo na vlastním území, až se najednou Rusové ocitli v Gruzii a na Krymu a také na východní Ukrajině a v Sýrii.

Rabín Lionel Blue (F24)

Rusko také přesunulo na ukrajinské území svůj systém BUK, který pak sestřelil civilní letadlo společnosti Malaysia Airlines letu MH17. O život přišlo 298 lidí. Tato skutečnost je prokázaná zcela jasně, zdokumentovaná, popřít ji může jen někdo, kdo by byl schopen popírat gravitační nebo Archimedův zákon. No a pak ještě Kreml.

To je jen jedna ukázka ruské agrese. Jistě, oni to letadlo sestřelili omylem, chtěli sestřelit jiné. Rusové ale nemají co střílet na lidi na cizím území. Aby se ty invaze někdy maskovaly, jako třeba na Ukrajině, vede Rusko proxy válku. Dodává zbraně, cvičí bojovníky, poskytuje informace, posílá své vojáky, o kterých, když je tam chytí, se pak vykládá, že tam byli omylem nebo na dovolené. Pokud tam nějaký voják přijde o život, nesmí se o tom mluvit, pohřbí se tajně. Přibývají záhadná vyznamenání za vojenské operace, které údajně neprobíhají.

Byl by to výčet na celé knihy, jak Kreml provozuje své zločiny, pokouší se vraždit v cizině novičokem, plutoniem a pomocí údajných sebevražd, jak vede kyberválku, pokouší se ovlivnit volby a referenda. Kdo tohle neví, nebo jako neví, je buď hloupý, nebo navedený, nebo zaplacený.

Tomuhle slouží naši komunisté, okamurovci, Miloš Zeman a jeho šášula Ovčáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]