Rusko korumpuje své nohsledy i v Česku. Jde o obyčejnou zradu

Antisystémová demonstrace na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) (Jan Šibík / FORUM 24)

Antisystémová demonstrace na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) | FOTO: Jan Šibík / FORUM 24

Americké tajné služby potvrdily to, co při pohledu na českou politiku tušíme již léta. Rusko skrytě rozdalo 300 milionů dolarů politickým stranám a úředníkům v nejméně 25 zemích světa. Je zcela zřejmé, že jednou ze zemí, v níž si Kreml platí politiky i média, je i Česká republika.

Američané prý budou napadené státy se svými poznatky individuálně kontaktovat. My své poznatky již ale máme. Dají se snadno odhadnout podle vystupování konkrétních politiků, novinářů či aktivistů. U některých jednotlivců můžeme ovšem připustit, že za svoji činnost od Rusů peníze neberou, neboť naši zemi zrazují z přesvědčení a zadarmo.

(Týdeník FORUM)

Uvedená částka, která v přepočtu činí více než 7 miliard korun, se týká období 2014 – 2022. Za tu dobu jsme byli svědky řady pokusů o rozvrácení Evropské unie a setrvalé kampaně, která má postavit lidi proti demokratickým vládám. Ukázkovým příkladem ruské subverze je mezinárodní hnutí antivaxerů. 

Rusové své peníze málokdy posílají přímo tak, jako je to známé u francouzské nacionalistické strany Národní fronta Marine Le Penové. Raději je prohánějí širokým spektrem institucí, aby zakryli původ těchto peněz. Mezi instituce, přes které peníze proudí, patří různé nadace, think-tanky, skupiny organizovaného zločinu, společnosti politického konzultanství, fiktivní firmy nebo ruské státní podniky. 

Naši zemi Rusko poctilo zvláště výraznou pozorností. Podle obecně sdíleného názoru si Kreml u nás na značnou dobu zajistil svoji štědrou podporou postoje prezidenta republiky. To s válkou proti Ukrajině sice naštěstí skončilo, nicméně škody z proruského vystupování Miloše Zemana jsou dosud obrovské. Legitimizoval totiž celý kolaborantský proud v české veřejnosti a kremelští agenti i jejich pomahači z řad užitečných idiotů si zde mohou dovolit nevídané drzosti.

Nejokázaleji z českých politiků pracuje pro zájmy Moskvy šéf nahnědlé a protizápadní strany SPD Tomio Okamura. Jeho názorový vývoj ukazuje celkem jasně, že v sobě v určitou dobu objevil východní názorové sklony, které předtím neměl. Proč asi?

Andrej Babiš, miliardář a šéf nejsilnější české strany, choval v sobě východní sklony po celou kariéru, což je vidět v metodách jeho podnikání i politice. Nemusí ho ale nikdo platit, protože si na prosazování ruského stylu řízení české společnosti umí vydělat sám. S proruskou scénou Babiše spojuje řada zájmů i jakýsi hlas krve, ale může si dovolit hrát i vlastní hru. Rusku se ovšem jeho destrukční působení proti české demokracii nepochybně líbí.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Proruští dezinformátoři sedí ve všech mediálních radách. V Radě České televize s proruskou frontou sympatizuje dokonce její předseda.

Proruští aktivisté dokázali uspořádat už i skutečně masovou demonstraci a ruské propagandě se přitom podařilo opět obalamutit řadu pražských intelektuálů a publicistů, kteří se domnívají, že za demonstraci může vláda svojí politikou. Nechtějí vidět, že nám tu demonstraci uspořádala skupina Melody Boys Vladimira Putina. Je to celkem dobře vidět na organizátorovi demonstrace, který má potíže s exekucemi a pobírá sociální dávky.

Na celém tomto jevu je opravdu otřesná chronická neschopnost státních institucí zaujmout přiměřená stanoviska a přijmout efektivní opatření na obranu. Vždyť nejde o nic jiného než o bezpečnost státu a jeho institucí. Jenže příslušné orgány státu působí, jako by byly částečně paralyzované.

Obzvlášť rafinovanou metodou ruské propagandy je boj za svobodu slova nebo boj za mír. V boji za svobodu je cílem proruských aktivistů volné řádění dezinformátorů, omlouvání ruské agrese a zpochybňování našeho západního spojenectví. V boji za mír je cílem naše vojenské a bezpečnostní oslabení.

Sečteno a podtrženo: Českou politikou, českými médii i českou veřejností obchází duch zrady. A ve výsledku je už jedno, že někdo je zrádcem za peníze a někdo z hlouposti.

Američané mají předat svým spojencům i konkrétní informace o ruském podplácení. Pak přijde na řadu i téma trestněprávní odpovědnosti. I bez toho bychom ale měli najít nástroje, jak se bránit proti ruské subverzi a jak zákonnou cestou zamezit kolaboraci se zločinným režimem v Rusku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články