Rusko ostřelovalo nádraží v Družkivce. O život přišlo až 200 ukrajinských vojáků, uvedlo

Ilustrační foto (MInisterstvo obrany Ukrajiny, se souhlasem)

Ilustrační foto | FOTO: MInisterstvo obrany Ukrajiny, se souhlasem

Ruské ministerstvo obrany v úterý uvedlo, že v odvetě za novoroční ukrajinský útok na Makijivku, při kterém zemřelo 89 jeho vojáků, podniklo vzdušné údery proti místu „s koncentrací vojenské techniky“ u nádraží v Družkivce. O život podle něho při tom přišlo až 200 členů ukrajinských ozbrojených sil. Tyto informace nelze nezávisle ověřit.

Resort obrany v Moskvě také informoval, že v Družkivce v Doněcké oblasti armáda zničila čtyři americké raketomety HIMARS a více než 800 raket. Podle Kyryla Tymošenka, poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, Rusové v Družkivce zničili zimní stadion, který využíval hokejový klub Donbass. Při útoku také jeden člověk zemřel a další utrpěl zranění.

Vladimir Putin (ČTK)

Moskva v úterý zvýšila počet obětí ukrajinského útoku na Makijivku ze 63 na devětaosmdesát. Útok podle ní umožnili vojáci sami, jelikož porušili zákaz používání mobilních telefonů, a tak na sebe upozornili. Okolnosti této události Rusko vyšetřuje.

V Makijivce ve škole, která sloužila jako kasárna, byli umístěni zmobilizovaní ruští vojáci. Jejich zásah rozhněval ruské nacionalisty a některé poslance, zpochybňují vojenskou strategii, jakou tam ruská armáda zaujala, píše agentura Reuters.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články