Rusko pokračuje v útocích na Záporoží. Výbuchy hlásí také město Kryvyj Rih

Ruský raketový útok na Oděsu (ilustrační foto) (Ministerstvo obrany Ukrajiny / se souhlasem)

Ruský raketový útok na Oděsu (ilustrační foto) | FOTO: Ministerstvo obrany Ukrajiny / se souhlasem

Rusko v noci na neděli ostřelovalo raketami ukrajinské město Záporoží, podle úřadů utrpěl zásah zemědělský podnik. Výbuchy v neděli ráno hlásí také Kryvyj Rih. Podle dosavadních informací si útoky nevyžádaly oběti na životech.

Šéf oblastní správy Oleksandr Staruch uvedl, že v důsledku zásahu dvěma ruskými raketami vypukl požár v zemědělském podniku na předměstí Záporoží. Pravděpodobně se jednalo o rakety S-300, které jsou původně určeny k protivzdušné obraně, ruská armáda je ale používá i proti pozemním cílům. Lidé podle něj při tomto útoku zraněni nebyli.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

Server RBK-Ukrajina s odkazem na místní obyvatele uvedl, že v Záporoží byla v neděli ráno slyšet řada výbuchů. Městem zněly sirény. Úřady nové ruské údery na město zatím nepotvrdily.

Ruské raketové útoky hlásí také Kryvyj Rih v Dněpropetrovské oblasti. Šéf tamní vojenské správy Oleksandr Vilkul vyzval obyvatele, aby se odebrali do krytů. Není jasné, zda si útok vyžádal mrtvé nebo zraněné.

Podle šéfa Dněpropetrovské oblasti Valentyna Rezničenka v noci na neděli ruské síly ostřelovaly raketomety a dělostřelectvem Nikopolský okres, který leží na pravém břehu řeky Dněpr naproti okupované Záporožské jaderné elektrárně. Při celkem pěti útocích, které si podle dosavadních informací nevyžádaly oběti na životech, byly podle něj zasaženy obce Marhanec a Červonohryhorivka. Letecký poplach trval prakticky celou noc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články