Rusko varuje před západními operacemi pod falešnou vlajkou. Jako by v tom Moskva nebyla mistrem

Rusové: admirál Jevmenov, prezident Putin a ministr obrany Šojgu (Profimedia)

Rusové: admirál Jevmenov, prezident Putin a ministr obrany Šojgu | FOTO: Profimedia

Ruský provládní web Vzglad.ru píše o tom, že Dánsko odmítlo Rusku udělit povolení k účasti na mezinárodním vyšetřování výbuchů plynovodu Nord Stream. Vzglad tvrdí, že odmítnutí „nemusí být založeno pouze na politických předsudcích ze strany zemí EU“, ale že se „může jednat o přípravu velké provokace proti Rusku“.

Nebohé Rusko pořád někdo provokuje. Teď srazili do moře americký dron, protože je provokoval svou přítomností. Celá Ukrajina je provokuje. A oni jsou tak nevinní.

„Čerstvé zprávy týkající se výbuchu plynovodu Nord Stream prošly bez povšimnutí. Nejprve 14. března prezident Putin oznámil nález předmětu připomínajícího hydroakustickou anténu výbušného zařízení v blízkosti potrubní spojky plynovodu Nord Stream. Objekt byl objeven plavidlem společnosti Gazprom, zřejmě pomocí hydroakustického zařízení. Zařízení se nachází 30 kilometrů od místa hlavní destrukce a to je důležitý detail. ‚Odborníci se domnívají, že by mohlo jít o anténu pro příjem signálu k odpálení výbušného zařízení, které by mohlo být zabudováno v tomto systému plynovodu,‘ uvedl prezident,“ uvádí se v článku.

(FORUM 24)

Rusko se údajně obrátilo na Dánsko s žádostí o společné vyšetřování, což země odmítla. Celkem chápeme, že cokoli společně vyšetřovat s Ruskem by bylo jako pátrat po neznámém vrahovi v Londýně za pomoci Jacka Rozparovače. A ještě na základě toho, že cosi objevilo plavidlo Gazpromu.

„To se ovšem dalo očekávat, protože za všemi těmito skutečnostmi mohla být podlá provokace proti naší zemi. A Dánsko má zájem na tom, aby tato provokace nakonec vyšla,“ píše autor Alexandr Timochin.

Pak sděluje, že „v západní praxi existuje takový pojem jako operace pod falešnou vlajkou – false flag operations“. „Podstatou takových operací je, že sabotáž nebo útok je formulován tak, aby se vina za něj přesunula na nějakou jinou zemi. Mezi další metody používané při takových operacích patří používání cizích identifikačních znaků na letadlech a používání cizích vojenských uniforem. Američané a Britové v tom dosáhli značných dovedností,“ míní Timochin.

Pokud jde o operace pod falešnou vlajkou, nějak se nám vybavuje anexe Krymu v roce 2014. Tam se vynořili záhadní „zelení mužíčci“ v uniformách bez označení a rozhodně to prý nebyli ruští vojáci. Zanedlouho dal Putin těm vojákům, co tam nebyli, vyznamenání za to, že tam byli. Na podzim loňského roku tak dlouho dělala ruská armáda „cvičení“ u ukrajinských hranic a „stahovala se“, až se najednou stáhla na Ukrajinu a střílí tam dodnes.

Vladimir Putin (ČTK)

Timochin naříká, že „západní člověk, který se zajímá o bombardování ropovodu… chce, aby bylo z výbuchu obviněno Rusko“, protože ho nemá rád a někdy ho i nenávidí.

„Evropan nebo Američan musí předstírat, že neví, kdo to tam všechno zařídil. Že důkazy ukazují přímo na USA. Ale kdyby se najednou objevil nějaký ‚důkaz‘, že to bylo Rusko, kdo přece jen vyhodil do povětří svůj vlastní plynovod, bylo by možné ‚vrátit se do komfortní zóny‘ a vesele podpořit zvýšení pomoci Ukrajině,“ přesvědčuje nás propagandista.

„Ihned po výbuchu potrubí noviny Vzglad varovaly, že na jeho dně může být instalováno nějaké výbušné zařízení, které směřuje k naší zemi. Může tam být právě proto, aby bylo později „nalezeno“. Možná tam bude nějaká sestava ruské výroby nebo upravený nabíjecí prostor z ruského torpéda, které bylo někde dříve ukradeno. Nebo něco podobného,“ líčí článek velké spiknutí.

Přes všechny spekulace, které se objevily v amerických, německých a ruských novinách, nepřišel zatím nikdo s žádným jednoznačným důkazem, kdo je původcem výbuchu potrubí Nord Streamu. Motiv je také nejasný, protože útok by byl současně nějak výhodný i momentálně dost zbytečný pro všechny.

Kreml ale zatím lhal o své účasti při anexi Krymu, o sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou, o tom, že jeho vojáci několik let bojovali na Donbase a že tam Rusko dodávalo moderní zbraně, o tom, že nebude invaze, že nespáchali zločiny v Buči a že americký dron spadl vlastní vinou nešikovným manévrováním. Pak nás skutečně nějaké Putinovo sdělení, že loď Gazpromu něco našla, nechává v klidu. Ale ať se snaží. Překonat jejich výmysl o biologických laboratořích USA na Ukrajině a že je Žid Volodymyr Zelenskyj nacista, nebude snadné. Sami si dávají vysoké cíle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články