Rusko opět hrozí jadernou válkou. Svět pak bude zase v rovnováze, prohlašují Medveděv a Volodin

Dmitrij Medveděv (ČTK)

Dmitrij Medveděv | FOTO: ČTK

Dva vysocí představitelé Ruské federace se opět jako již několikrát předtím vyjádřili k situaci, v níž se v současné době Rusko ve vztahu k civilizovanému světu nachází. Dmitrij Medveděv, místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace, a Vjačeslav Volodin, předseda dolní komory ruského parlamentu, již zcela nepokrytě vyhrožují západním spojencům kvůli jejich materiální i politické podpoře Ukrajiny. Nyní reagovali na schůzku na americké základně v německém Ramsteinu.

„Přidělení těžkých zbraní Kyjevu nenechává nikoho na pochybách, že se nás naši nepřátelé budou donekonečna snažit vyčerpat, nebo ještě lépe zničit. A mají dostatek zbraní. V případě potřeby začnou vyrábět nové,“ napsal Medveděv na svůj telegramový účet a dodal, že po schůzce v Ramsteinu není nouze o iluze.

Leonid Gozman (Pete Souza / Wikimedia Commons / Public Domain)

Podle Medveděva se v případě vleklého konfliktu v určitém okamžiku vytvoří nová vojenská aliance ze zemí, které se „Američanům a jejich smečce vykastrovaných psů znelíbily“. Pak se podle Medveděvova snu USA konečně „vykašlou na starou Evropu“ a zbytky „nešťastných Ukrajinců“ a „svět se opět dostane do stavu rovnováhy“.

Ve stejném duchu zareagoval i Vjačeslav Volodin, podle něhož Rusko odpoví novými „silnějšími zbraněmi“, pokud USA a NATO dodají Ukrajině moderní útočné zbraně. „Ty budou použity k obsazení území a úderům na civilní města v Rusku,“ varoval Volodin, představitel státu, jehož armáda decimuje a ničí civilní cíle na Ukrajině.

Volodin zároveň vyzval Západ, aby si „uvědomil svou odpovědnost vůči lidstvu“ a vyvaroval se činů, které by mohly vést ke „globální katastrofě“.

„Washington a Brusel svými rozhodnutími vedou svět do strašlivé války. Do zcela jiného druhu války, než je ta dnešní, kdy jsou údery vedeny výhradně proti vojenské a kritické infrastruktuře využívané kyjevským režimem,“ napsal Volodin jen pár dní poté, co ruská raketa zasáhla a zničila devítipodlažní obytný dům v Dnipru a zabila přes čtyřicet lidí včetně několika dětí.

„Argumenty, že jaderné mocnosti v minulosti nepoužily zbraně hromadného ničení v lokálních konfliktech, jsou neudržitelné. Je to proto, že tyto státy nečelily situaci, kdy by byla ohrožena bezpečnost jejich občanů a územní celistvost jejich země,“ již zcela jasně vyslal pohrůžku jaderným úderem představitel Putinova Ruska.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články