Ruskou propagandu je třeba postavit mimo zákon. Začněme vykázáním redakce Sputniku

Jarek Nohavica přebírá 4.11. 2018 Puškinovu cenu od ruského prezidenta Vladimíra Putina (repro TV Rossia 24)

Jarek Nohavica přebírá 4.11. 2018 Puškinovu cenu od ruského prezidenta Vladimíra Putina | FOTO: repro TV Rossia 24

Odhalení útoku ruských agentů na muniční sklady ve Vrběticích, při nichž v roce 2014 zahynuli dva čeští občané, by měl důkladně zatřást českou veřejností. Češi by se měli definitivně probudit z panslovanských snů. 

Odborníci se shodují v tom, že se ve Vrběticích jednalo o akt státního terorismu. Nejde ale ani náhodou o ojedinělý exces. Česko je již dlouhá léta obětí hybridních ruských útoků jinými prostředky. Ruská federace si nás definovala jako svoji oběť, kterou je třeba rozvrátit a ovládnout. Prezident Zeman již od roku 2013 slouží jako jeden z rafinovaných nástrojů této subverze, jejímž cílem je nás odvést z rodiny svobodných zemí. Už předtím se Rusku povedlo zmanipulovat českou veřejnost k odmítnutí amerického radaru a neuvěřitelné množství lidí včetně uměleckých celebrit se do této akce zapletla. Tím se v plné síle obnovila manipulace českou veřejností, jakou provozovala Moskva již v letech sovětského impéria. 

Vedle zpívajících důstojníků a odborníků na mediální manipulaci k nám tedy Rusko posílá i svoje vražedná komanda. Americký prezident měl pravdu, když Putina označil za zabijáka. Proto musí v Česku nyní dojít k zásadní změně. Český stát by měl postavit otevřenou ruskou propagandu mimo zákon. Je třeba vykázat redakci Sputniku, který je nástrojem nepřátelské vlády v Kremlu.

Pak tu ale také máme otevřeně proruské politické strany. Je to jak extremistická strana na levici, tak obdobně i extremistická strana na pravici. A není to žádná náhoda, že obě formace podporovaly řadu let vládu agenta Státní bezpečnosti Andreje Babiše. Právě proto, že jde o vládu blízkou srdci proruského prezidenta Zemana. Komunisté i okamurovci útočí proti západním vazbám České republiky a otevřeně slouží Moskvě. Jejich kolaborantskou roli je třeba před veřejností demaskovat.

Hlavním problémem České republiky je kromě destrukce demokracie, kterou pořádá ve velkém Babišova mocenská garnitura, ovšem zejména Miloš Zeman. Prezident je faktickým bezpečnostním rizikem státu. Měl by se ocitnout v naprosté izolaci, ne-li před soudem. 

Ruskou propagandu je třeba postavit mimo zákon. Nejde tu o žádné omezování svobody, ale naopak o její obranu. Redakci Sputniku je možné vypudit podobně, jako se to povedlo Estonsku. Nelze ale zabránit tomu, že si morálně labilní lidé, jako třeba písničkář Jarek Nohavica, zajedou do Moskvy pro zákeřně motivovanou Putinovu medaili. Je ale třeba jim dávat najevo, co si o takovém chování myslíme.

Zpráva o ruském teroristickém útoku jasně ukázala, že varování před ruskou hrozbou od dosud spíše osamělých publicistů a ojedinělých politiků nebylo žádnou chimérou a přemrštěnou fobií. Ruské tažení Českou republikou je třeba jasně zarazit. A ve volbách je třeba podpořit strany, které – byť dosud nedostatečně,  ale přeci jen – brání českou státní suverenitu a spojenectví s demokratickými zeměmi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]