Ruský bombardér se před týdnem zřítil na Jejsk kvůli dvěma rackům v motoru

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Ruský bombardér Su-34 se před týdnem zřítil v Jejsku na jihu Ruska, protože se mu při vzletu do motoru dostali dva ptáci, napsala dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované zdroje v bezpečnostních složkách. Bombardér se zřítil na obytný dům v lázeňském městě u Azovského moře. Oba piloti se katapultovali. Neštěstí si vyžádalo 15 mrtvých, včetně tří dětí, další tři desítky osob utrpěly zranění při požáru, který následoval po vznícení leteckého paliva.

“Během vzletu se dva rackové dostali do motorů Su-34. Jejich pozůstatky našli experti při obhlídce trosek letadla. Tato skutečnost vedla k požáru jednoho z motorů letadla, což byla příčina pádu,” napsal TASS.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Oba piloti podle ministerstva obrany hlásili, že letoun vzplál během stoupání po startu. Su-34 odstartoval 17. října z vojenského letiště na cvičný let, letoun byl bez výzbroje, uvedla agentura.

Jejsk leží v ruském Krasnodarském kraji, zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od ukrajinského přístavního města Mariupol, které okupuje ruská armáda. Agentura DPA minulý týden upozornila, že Jejsk leží natolik blízko frontě na Ukrajině, že letouny odtamtud mohou startovat i na bojové mise. Kvůli blízkosti ukrajinského bojiště mají nyní v okolí Jejsku zákaz létat jiná než vojenská letadla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články