Ruský chaos je prý zjevením Duše a zvítězí nad sadistickým chaosem Ukrajinců. Tak tím se to asi vysvětluje

Alexandr Dugin (Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Alexandr Dugin | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Hlubiny ruské duše, jak nám je představují přední ruští myslitelé současnosti, jsou nezměrné. Na ně by nestačil ani proslulý batyskaf, který sestrojil Auguste Piccard a ponořil se na dno Mariánského příkopu. Kdepak. Tady ta hloubka myšlenek dno nemá.

Alexandr Dugin nyní přišel s tvrzením, že existují různé druhy chaosu a ten ruský je nejlepší, musí zvítězit a vytvořit nový ruský řád.

„Ruská společnost má sama o sobě chaotický začátek. Ale je to jiný chaos – ruský chaos. A tento chaos má své vlastní charakteristiky – své vlastní struktury. Je protikladem nového světového chaosu liberálů, protože není individualistický a materiální. Liší se také od těžkého, masitého, tělesně sadistického chaosu Ukrajinců, který přirozeně plodí násilí, terorismus, pošlapávání všech norem lidskosti. Ruský chaos je zvláštní, má svůj vlastní kód,“ vykládá Dugin.

(Týdeník FORUM)

Kdyby se v tom už někdo začal ztrácet, může číst dál, ale pokud má dekadentní západní duši zasaženou západním chaosem, nejspíš mu to nebude moc platné.

Dugin sděluje, že „ruský chaos je nejblíže řeckému originálu, který představuje prázdnotu mezi nebem a zemí, která ještě není zaplněna“, a je to „předzvěst něčeho velkého – zrození Lásky, zjevení Duše. Rusové jsou lidé předčasně vyspělí v něčem, co se ještě plně neprojevilo. A právě takový zvláštní chaos, plný nových myšlenek a činů, v sobě nosí ruský národ“.

Současný ruský stát je pro takový velkolepý chaos prý poněkud těsný, ale to je jen dočasný problémek, protože ruský chaos „nese v sobě zárodky nějaké nepředstavitelné, velké, nemožné skutečnosti“. Je to „ruská taneční hvězda“.

Pozornost čtenáře už možná poněkud kolísá, tak jen závěrečné triumfální konstatování: „A skutečnost, že speciální vojenská operace zahrnuje nejen stát, ale i samotný ruský lid, činí vše ještě složitějším a komplikovanějším. Západ je chaos. Ukrajina je chaos. Ruský lid je chaos. Západ má řád v minulosti, my máme řád v budoucnosti… Není divu, že speciální vojenská operace vypadá tak chaoticky. Je to válka chaosu, s chaosem, za chaos a proti chaosu. Ruský chaos. Je to on, kdo musí zvítězit vytvořením ruského řádu.“

Vladimir Putin (ČTK)

Tak tím se to asi vysvětluje, jak říkal poručík Columbo.

Nám to bylo divné, proč se pořád mění zdůvodnění války a nejasný je i její cíl, abychom po jeho dosažení poznali, že už to klaplo. Byli jsme zmateni, když Rusové obsadili nějaká území a pak se zase stáhli v rámci „gesta dobré vůle“. Náš zrak, zatížený materialismem, nepostřehl, že pod každou nemocnicí a divadlem je horda bojovníků Azovu a že židovský prezident je neonacista. Nechápali jsme, proč supertajné laboratoře buduje CIA zrovna u ruských hranic a proč agenti trousí na místě činu průkazky ukrajinské tajné služby a Azovu, jako by jich měli zásobu. Nedošlo nám, že desetitisíce ruských vojáků byly skutečně vyrovnané na ukrajinských hranicích kvůli cvičení a pak se to prostě během několika hodin změnilo. Především netušíme, proč bylo nutné v Chersonu ukrást ze ZOO mývala.

Teď jsme ale díky Duginovu vysvětlení dostali jakýsi klíč, který nám pomáhá naši mysl pootevřít. Specifický ruský chaos skončí vytvořením ruského řádu. Definitivně nám to všechno nejspíš zapadne dohromady, až nás Putinovy jaderné zbraně rozpráší a budeme si to moci promyslet ve stavu příjemného rozptýlení mezi atomy vodíku ve vesmíru.

Jen není jisté, jestli to Vladimir Vladimirovič odpálí schválně, nebo k tomu – v rámci vyššího chaosu – dojde jaksi omylem. Oni jsou Rusové „předčasně vyspělí“, jak míní Dugin, tak by se to klidně mohlo stát.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články