Další velmi exaltované vyjádření měl ruský exprezident Dmitrij Medveděv na sociální síti. Popudila ho ochota britské vlády trénovat Ukrajince na jejich území a také vyjádření šéfky obranného výboru německého Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermannové. Označil je za idioty a Ukrajince pojmenoval ještě hůř.
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv si ve svém nedělním vyjádření nebral servítky, když v příspěvku uvozeném nadpisem „Počet předních idiotů v zemích NATO roste“ napadl jak britského ministra obrany Granta Shappse, tak poslankyni německého Bundestagu Marii-Agnes Strack-Zimmermannovou.
Reagoval na vyjádření Britů, že na Ukrajinu vyšlou své instruktory, aby tam cvičili ukrajinské vojáky. „Jeden nově se objevivší kretén – britský ministr obrany – se rozhodl přenést kurzy angličtiny pro ukrajinské vojáky na území samotné Ukrajiny,“ běsnil bývalý ruský vrcholný politik a v současnosti místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace. Dodal, že v takovém případě se britští instruktoři stanou legitimním cílem ruských sil.
Šéfku obranného výboru německého Bundestagu Marii-Agnes Strack-Zimmermannovou označil za „blbku“ s nevyslovitelným příjmením kvůli jejímu tlaku, aby německé výkonné složky dodaly Ukrajincům rakety Taurus i s tím, že by je země vzdorující ruské agresi mohla použít k likvidaci logistických uzlů na ruském území. Uvedl, že v takovém případě budou německé továrny, které rakety vyrábějí, legitimním cílem ruského bombardování. „Právě tito idioti nás tlačí ke třetí světové válce,“ dodal ruský exprezident.
Medveděv ve svém příspěvku nezapomněl označit ukrajinský národ za „chochlobanderovce“ (čímž připomněl označení „chochol“, které Rusové užívají pro Ukrajince), a pokračoval tak v ruské rétorice, která podle odborníků vede k objektivizaci jiného národa, což usnadňuje genocidní činy vůči němu.
To, že Británie chce své vojenské instruktory pro výcvik ukrajinských vojáků poslat přímo na Ukrajinu, řekl britský ministr obrany Grant Shapps v rozhovoru s listem Sunday Telegraph. V současnosti příslušníci ukrajinské armády absolvují výcvik na území Británie a dalších evropských zemí, píše agentura Reuters. Cvičí je však například také Kanada. Spojenci Kyjeva se doposud ve snaze snížit riziko přímého konfliktu s Ruskem vyhýbali tomu, aby na ukrajinské území formálně posílali své vojáky.