Ruský komunální politik si slavnostně odhalil pamětní desku

Twitter @Gulay_Pole

Krajský zastupitel z Vologodské oblasti Pavel Gorčakov si odhaluje pamětní desku sobě samému | FOTO: Twitter @Gulay_Pole

Pamětní desku věnovanou sobě samému a zhotovenou za veřejné peníze si slavnostně odhalil ruský krajský zastupitel z Vologodské oblasti Pavel Gorčakov.

Paráda se týkala domu postaveného v roce 2008, který využívá policie v Nikolpolu. Úředník Pavel Gorčakov na něm slavnostně odhalil pamětní desku věnovanou těm, kdo se stavbou tohoto domu pomohli. Na desce je  vyvedené i jeho vlastní jméno. Gorčakov byl v době stavby náčelníkem místní policie.  Kromě toho, že je deska absurdní, postrádá i jakékoli opodstatnění, neboť objekt, jehož stavbu připomíná, ani nevyniká žádnou zvláštní architektonickou hodnotou.

Gorčakov celou věc svádí na vedoucího krajského policejního oddělení Viktora Pestereva, který měl s nápadem na pamětní desku přijít, ale není mu to nic platné. Místní média, která o pamětní desce mezitím referovala, Gorčakova ani trochu nešetřila. „Ještě nikoho dosud nenapadlo chlubit se výkonem svých povinností prostřednictvím pamětní desky pořízené za veřejné peníze,“ píše server Uazmi.net v narážce na Gorčakovovo nezvyklé počínání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner