Ruský novinář a kritik Putina byl nalezen mrtvý ve svém bytě v Kyjevě. Údajně sebevražda

repro: FB - Киев Оперативный ()

V noci 28. srpna byl ve svém bytě Konstantinovské ulici v Kyjevě nalezen mrtvý novinář Alexander Šetinin. Našli ho na balkoně bytu jeho přátelé, kteří mu přišli blahopřát k narozeninám. Alexander seděl v křesle se střelnou ránou do hlavy a pistole ležela pod židlí.

Podle informací ze spolehlivých zdrojů se případ považuje za sebevraždu, protože jeden z příbuzných uvedl, že od něj dostal e-mail, kde o svém úmyslu spáchat sebevraždu uvažuje.

Šetinin byl zakladatelem agentury Novy Region. Přestěhoval se na Ukrajinu, když se předtím vzdal ruského občanství. Sám sebe považoval za „Putinova nepřítele“, což u některých pozorovatelů vzbuzuje pochybnosti o skutečné příčině jeho smrti.

Na britském serveru Sky News byl minulý týden publikován seznam lidí, kteří byli Putinovými kritiky a přišli o život za nejasných okolností. Nejznámnějším případem je mezi nimi tehdy 48letá novinářka Anna Politkovská, která byla zastřelena u svého moskevského bytu 7. října 2006 na den Putinových narozenin. dalšími jsou Boris Němcov, Alexander Litviněnko, Sergej Magnitskyj a další.

Problémem ruského režimu je, že množství násilných smrtí odpůrců Kremlu už je tak velké, že málokdo bude věřit verzi o sebevraždě, byť byla pravdivá. Litviněnko se sám poloniem neotrávil a Němcov se sám nezastřelil. Bylo by to jako tvrdit, že si Krym Ukrajinci obsadili sami.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner