Ruský opoziční vůdce Navalnyj dostal pokutu za agitaci

ČTK

Ruský opoziční předák a populární bloger Alexej Navalnyj | FOTO: ČTK

Ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj dostal pokutu 300 tisíc rublů (bezmála 110 tisíc korun) za porušení pravidel při prezidentské kampani. Prezidentské volby v Rusku proběhnou za rok.

Dnes ráno odvedla policie ruského opozičního předáka k soudu, kde mu byla vyměřena pokuta. Podle soudu se provinil tím, že vyzýval lidi k účasti na demonstraci pomocí videií umístěných na YouTube. Společně s ním dostali pokutu další 2 lidé, kteří se na celé akci podíleli.

V posledních dvou měsících zorganizoval Navalnyj 2 velké protivládní protesty. Při této příležitosti oznámil, že se bude chtít ucházet o prezidentský post. Ruská volební komise však uvedla, že se Navalnyj účastnit prezidentského klání nemůže, protože byl usvědčen ze zproněvěry. Věc se má týkat lesnického podniku Kirovles, který měl Navalnyj okrást. V květnu byl verdikt odvolacím soudem potvrzen. Opoziční vůdce, který je známý svou kritikou Vladimíra Putina a všudypřítomné korupce, však obvinění odmítá a považuje ho za politicky motivovaný.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner