Ruský poslanec: Doufáme, že Trump uzná anexi Krymu

ČTK

Donald Trump | FOTO: ČTK

Předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Leonid Sluckij doufá, že nově zvolený americký prezident Donald Trump uzná ruskou anexi Krymu, což slíbil během své kampaně. Informovala o tom dnes ruská tisková agentura TASS.

„Pokud jde o Trumpův postoj ke Krymu, opravdu doufám, že připojení (poloostrova k Rusku) uzná,“ řekl Sluckij během tiskové konference v Moskvě. Dodal, že Trump při své kampani několikrát vyslovil přání sejít se ruským prezidentem Vladimirem Putinem a přehodnotit americkou politiku v Sýrii.

Podle Sluckého se Trumpovo stanovisko k těmto otázkám ukáže v příštích týdnech. Věří, že Trump svůj postoj vůči Krymu nezměnil, což je pro Rusko důvod k opatrnému optimismu.

Vztahy Washingtonu a Moskvy se zhoršily po ruské anexi Krymu z jara 2014. K dalšímu vyhrocení došlo kvůli intenzivním bojovým operacím ruské armády na podporu syrského prezidenta Bašára Asada. Trump v průběhu své předvolební kampaně zpochybňoval současnou americkou zahraniční politiku a prohlásil, že USA by měly uznat anexi Krymu, pokud by to vedlo k lepším vztahům s Moskvou. Vyslovil se rovněž pro silnější spolupráci s Moskvou v boji proti IS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner