Ruský premiér Michail Mišustin má koronavirus. Je v nemocniční izolaci a má horečky

Twitter

Premiér Michail Mišustin oznamuje prezidentu Putinovi, že má koronavirus. | FOTO: Twitter

Ruskému premiérovi Michailu Mišustinovi byla diagnostikována nákaza koronavirem. Sám to uvedl při videosetkání s prezidentem Vladimirem Putinem vysílaném ve čtvrtek na státním televizním kanálu Rossija 24.

Mišustin, kterému je 54 let, byl v lednu jmenován premiérem, a když vypukla koronakrize, hrál v ruské reakci na pandemii koronaviru hlavní roli.

Teď je v izolaci v nemocnici a dočasně odstoupil ze své funkce předsedy vlády. Putin podepsal dekret o jmenování prvního místopředsedy vlády Andreje Belousova úřadujícím premiérem.

„Musím dodržovat izolaci a řídit se pokyny lékařů. Je to nutné k ochraně mých kolegů,“ řekl Mišustin prezidentu Putinovi a slíbil, že bude v neustálém kontaktu „ohledně všech hlavních otázek“.

Během televizního setkání Putin řekl, že to, co se stalo Mišustinovi, se může stát každému. Poté Mišustina vyzval, aby mu z nemocnice zavolal.

Premiér později pro list Kommersant sdělil, že má vysokou horečku.

Každý, kdo s ním měl v posledních několika týdnech osobní kontakt, bude izolován a testován na koronavirus.

Mišustinova diagnóza přichází v čase, kdy počet zjištěných případů nákazy koronavirem v Rusku překročil 100 tisíc při rekordním jednodenním nárůstu.

Prezident Putin začal na dálku pracovat začátkem dubna, týden poté, co navštívil ruskou hlavní nemocnici zabývající se péčí o pacienty s koronavirem v Moskvě. Její hlavní lékař byl brzy po prezidentově návštěvě sám pozitivně testován.

Podle zprávy vyšetřovacího střediska Projekt zveřejněné začátkem tohoto týdne jsou členové vlády a zaměstnanci, kteří mají přímý kontakt s Mišustinem, pravidelně testováni na COVID-19. Ostatní zaměstnanci jsou povinni nosit obličejové roušky.

(Zdroj: themoscowtimes.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner