Ruský režisér přirovnal povinné očkování k eutanazii. Úřady nebudou nadšené

Ilustrační foto. (Pixabay/geralt)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/geralt

Zatímco ruské úřady se obávají, že se jim situace s nárůstem covidu vymyká z kontroly a pokoušejí se lidi přimět k očkování, řada lidí setrvává v opozici.

Ruský nacionalistický web Tsargrad píše:

„Slavný filmový režisér Viktor Merežko se otevřeně vyslovil proti masovému povinnému očkování proti koronaviru. Podivoval se nad tím, jak vyděšení lidé poslušně běhají na očkovací stanice, přestože mají plné právo se rozhodnout, že se očkovat nenechají.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Viktor Merežko se domnívá, že očkování proti koronaviru by mělo být výhradně dobrovolné. Zejména v případě vakcín, které nebyly testovány a zkoušeny po mnoho let. Režisér v rozhovoru s Tsargradem připomněl, že v sovětských dobách procházely všechny vakcíny mnoha fázemi testování na zvířatech, pak na lidech a teprve poté se začaly masově používat.

‚Nemůžete lidi nutit, jak jsem viděl včera někde v jednom z pavilonů, kde byl CoviVac – lidé utíkali jako na eutanazii. Běží, běží, spěchá, spěchá, aby se nechal co nejrychleji píchnout. A co bude potom – nikdo tomu nerozumí a nikdo to neví,‘ uvažuje Merežko. A vyzývá ty, kdo jsou u moci, aby ‚se vzpamatovali a pochopili, že lidi nelze zahnat do strachu a zoufalství‘.

‚Nyní jsou lidé zastrašováni a všeho se bojí. Injekce, chůze po ulici, chůze bez masky. Lidé jsou zastrašeni. A to zabíjí imunitní systém a je spojeno s tím, že lidé budou umírat ani ne tak na covid, jako na kardiovaskulární problémy, na rakovinu, na cokoli,‘ vyjádřil své obavy Merežko.“

Tolik web Tsargrad. Je zjevné, že snahy úřadů povzbudit pomalu probíhající vakcinaci narazí zřejmě u mnoha lidí na odpor. Očkování zatím není povinné, ale například v Moskvě už je práce v některých profesích, kde dochází ke styku s veřejností, podmiňována prodělaným očkováním. V obyvatelstvu panuje tradiční nedůvěra k úřadům a navíc v Rusku kolovala řada dezinformací o zápdních vakcínách. Lidé si pak řeknou: Když nejsou spolehlivé ty západní, jak na tom budou ty naše? Výroky od známých lidí, jako je režisér Merežko, situaci moc nepomohou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]