Ruský Sputnik soudí, že nám Monika Babišová zkazila náladu. Vůbec ne! Naopak

(repro: Sputnik)

Pořád se učíme. Teď už díky ruskému Sputniku, který zmiňuje náš článek, víme, jak se jmenuje to, co si vzala na hlavu Monika Babišová. Je to „kokošník“. Musíme si to zapamatovat, kdyby se to náhodou u nás za nějakou dobu začalo nosit častěji.

Sputnik píše: „Manželka českého premiéra Monika Babišová zveřejnila na svém Instagramu fotografii z vánočního večírku. Na jednom ze snímků má na hlavě nasazený ruský kokošník a na druhé fotografii zase čepičku ve tvaru vánočního stromečku.

Podle českého portálu Forum24 ale Monika Babišová nemá ani vkus, ani ponětí, jak se má chovat žena předsedy vlády.
Forum24 také píše, že Instagram Moniky Babišové je „perlou sám o sobě“. Nelíbí se jim například to, že se na jejím účtu objevuje mnoho selfie fotografií, fotek z večírků s kamarádkami či snímky,  na nichž má Babišová na sobě lesklé oblečení.“

Ve Sputniku se ale mýlí. Nechápeme, jak se vůbec může stát, že by se ruské médium mýlilo, ale pro jednou chybičku odpustíme. Fotografie Moniky Babišové nám nekazí náladu. Opak je pravdou. My máme rádi fotografie, které mají duši, takové, z nichž nitro vyzařuje navenek. Obrázky nevyžadující dlouhé komentáře. Kdo by se taky pořád s něčím psal, když se stačí dívat.

Abychom nemluvili za všechen lid, od toho jsem tady jiní, přece jen si nás pár myslí, že paní Babišová nezapadá úplně do jakéhosi očekávání obrazu manželky premiéra ve střední Evropě. Nikdo jí ale toto právo neupírá, my žijeme ve svobodné zemi a tady mohou být svobodní dokonce i politici a jejich manželky, aspoň zatím.

Dokonce si myslíme, že by bylo krásné a multikulturním obohacením, aby lidé, kteří mají blízko k Východu, nosili kokošník, rubášku, ušanku, beranici, láptě a dřeváky. Především poslanci a poslankyně hlásající politiku mnoha azimutů a aspoň na hlasování do sněmovny. Čínské modely může doporučit čínská ambasáda, ta je tady od toho, aby pořád něco doporučovala, tak ať to rozšíří i na oblečení.

Budeme se těšit a věříme, že nás Sputnik v této proletkulturní revoluci kolegiálně podpoří.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]