Ruský šrot na Letné je možné spatřit až do 3. srpna. Výstava je prodloužena

Zničený ruský tank na pražské Letné (FORUM 24)

Zničený ruský tank na pražské Letné | FOTO: FORUM 24

Výstava vojenské techniky ruské armády, kterou Ukrajina během současného válečného konfliktu zneškodnila, bude na pražské Letné prodloužena do 3. srpna. Na twitteru o tom informovalo ukrajinské velvyslanectví. Lidé si mohou například poničený tank T-90, protitankový komplet Šturm či protiletadlový systém Buk prohlédnout od 11. července, původně měla výstava skončit v neděli 24. července.

“Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti o výstavu ruské zneškodněné techniky po dohodě s Prahou 7 jsme prodloužili výstavu na Letenské pláni do 3. srpna,” uvedla ambasáda na twitteru. Večer zde vystoupí rocková kapela Kozak System a lidé budou moci přispět na drony pro armádu, uvedlo velvyslanectví.

(Týdeník FORUM)

Výstavu do Prahy přivezlo ukrajinské ministerstvo vnitra, které tím chce připomenout válečné hrůzy, které ruská invaze na Ukrajinu přinesla. Součástí expozice jsou tank T-90, protitankový komplet Šturm, protiletadlový systém Buk a některé z více než 3000 raket a střel vypálených ruskou armádou na ukrajinská města, sdělila již dřív mluvčí ukrajinské ambasády v Praze.

Zahájení výstavy, na které se přišly podívat stovky lidí, se vedle českého ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) nebo pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) zúčastnila také eurokomisařka pro vnitřní věcí Ylva Johanssonová. Ve svém projevu ocenila solidaritu české společnosti s ukrajinskými uprchlíky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články