Ruský tisk označuje Gretu za „laboratorního prvoka“ a srovnává ji s Hitlerem

repro: Polygraph.info

Ruská státní média se připojila ke kritice aktivistky za klima Grety Thunbergové. RT.com ji například obviňuje z vyvolávání „úmyslného strachu“ a ruská státní zpravodajská agenturu RIA Novosti ji obdařila označením „laboratorní prvok“.

Webová stránka ruského týdeníku „Argumenty i fakty“, kterou vlastní vedení města Moskvy, šla ještě dále a postavila Gretu Thunbergovou na stejnou úroveň, jako jsou jsou teroristé z tzv. islámského státu a nacistický vůdce Adolf Hitler.

Argumenty i fakty je třeba brát jako autoritu vážně, tedy pokud jde o oficiálnost tamních sdělení. Týdeník si nárokuje vedoucí postavení mezi „všemi ruskými tištěnými médii“ a zasahuje prý čtenářsky „polovinu ruské dospělé populace“. Obdržel také pochvalu od prezidenta Vladimira Putina za „publikování hlubokých, zajímavých polemických článků“.

AIF.ru analyzoval každý aspekt krátké biografie Grety Thunbergové. Spekuloval o jejím duševním zdraví a psal, že její rodiče vůči ní nezvládli své povinnosti. Učinil tak článkem na titulní straně ve své rubrice o světové politice. Článek nebyl označen jako názor, ale jako zpráva.

Youtube, koláž redakce

Týdeník AIF.ru také věnoval část příspěvku tomu, že načrtl paralely mezi Thunbergovou a dospívajícími dívkami obviněnými z čarodějnictví v Salemu v Massachusetts v 17. století. Ruské noviny tvrdily, že dívky v Salemu vykazovaly psychiatrické příznaky podobné těm, které jsou prý zjevné i v Gretině chování.
AIF také uvedl, že aktivity Thunbergové jsou financovány a podporovány Open Society Foundations George Sorose a že jachta, na které Thunbergová plula do New Yorku, byla „postavena na příkaz jednoho ze zástupců klanu Rothschildů“.
Obvinění z vazby na George Sorose a Rothschildy jsou v ruských dezinformačních kampaních běžná a používají se k tvrzením naznačujícím hluboké celosvětové spiknutí.

AIF se také pokusil diskreditovat environmentální aktivity Grety Thumbergové jako irelevantní pro skutečné problémy Země.

(Zdroj: Polygraph.info)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner