Ruský tisk označuje Gretu za „laboratorního prvoka“ a srovnává ji s Hitlerem

(repro: Polygraph.info)

Ruská státní média se připojila ke kritice aktivistky za klima Grety Thunbergové. RT.com ji například obviňuje z vyvolávání „úmyslného strachu“ a ruská státní zpravodajská agenturu RIA Novosti ji obdařila označením „laboratorní prvok“.

Webová stránka ruského týdeníku „Argumenty i fakty“, kterou vlastní vedení města Moskvy, šla ještě dále a postavila Gretu Thunbergovou na stejnou úroveň, jako jsou jsou teroristé z tzv. islámského státu a nacistický vůdce Adolf Hitler.

Argumenty i fakty je třeba brát jako autoritu vážně, tedy pokud jde o oficiálnost tamních sdělení. Týdeník si nárokuje vedoucí postavení mezi „všemi ruskými tištěnými médii“ a zasahuje prý čtenářsky „polovinu ruské dospělé populace“. Obdržel také pochvalu od prezidenta Vladimira Putina za „publikování hlubokých, zajímavých polemických článků“.

AIF.ru analyzoval každý aspekt krátké biografie Grety Thunbergové. Spekuloval o jejím duševním zdraví a psal, že její rodiče vůči ní nezvládli své povinnosti. Učinil tak článkem na titulní straně ve své rubrice o světové politice. Článek nebyl označen jako názor, ale jako zpráva.

Populární britský novinář Jeremy Clarkson Gretě Thunbergové vyčítá pokrytectví (Youtube, koláž redakce)

Týdeník AIF.ru také věnoval část příspěvku tomu, že načrtl paralely mezi Thunbergovou a dospívajícími dívkami obviněnými z čarodějnictví v Salemu v Massachusetts v 17. století. Ruské noviny tvrdily, že dívky v Salemu vykazovaly psychiatrické příznaky podobné těm, které jsou prý zjevné i v Gretině chování.
AIF také uvedl, že aktivity Thunbergové jsou financovány a podporovány Open Society Foundations George Sorose a že jachta, na které Thunbergová plula do New Yorku, byla „postavena na příkaz jednoho ze zástupců klanu Rothschildů“.
Obvinění z vazby na George Sorose a Rothschildy jsou v ruských dezinformačních kampaních běžná a používají se k tvrzením naznačujícím hluboké celosvětové spiknutí.

AIF se také pokusil diskreditovat environmentální aktivity Grety Thumbergové jako irelevantní pro skutečné problémy Země.

(Zdroj: Polygraph.info)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]