Ruský turista omylem odhalil pozici okupačních vojsk. Ukrajinské ministerstvo mu poděkovalo

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Výlet na Krym ruskému turistovi ozvláštnilo setkání s bojovou technikou, kterou rozhodně kousek od moře nečekal. Pochopitelně ho napadlo, že si udělá památku a v plavkách tak zapózoval pro památnou fotografii. Tím ovšem nechtěně označil místo pobytu vojsk z jeho vlasti.

Postarší muž rozhodně neplánoval jakkoliv zasahovat do války, která probíhá na Ukrajině. Jen chtěl mít snímek se systémem protivzdušné obrany S-400, který zřejmě naživo viděl poprvé. Nevinná fotografie však podle Daily Mirror posloužila ukrajinským ozbrojeným silám jako skvělý navigační prostředek.

Ministerstvo obrany Ruskem okupované země dokonce muži poděkovalo na Twitteru. „Možná jsme na ruské turisty příliš tvrdí. Někdy mohou být opravdu užiteční. Jako tento muž, který fotografuje pozice ruské protivzdušné obrany u Jevpatorije na okupovaném Krymu,” napsal úřad na sociální síť.

Přestože Ukrajina již před časem varovala ruské turisty, aby si svou cestu na Krym rozmysleli, pokud nechtějí mít „nepříjemně horkou letní dovolenou”, výlety do okupovaných území poblíž Černého moře neustaly.

Skupiny, které navštívily Sevastopol a krymské hlavní město Simferopol nedávno, uvedly, že si dovolenou užívaly i přes exploze na nedaleké ruské letecké základně. „Bez ohledu na výbuchy naše plány na dovolenou neměníme. Zůstaneme tady, s radostí. Budeme odpočívat pod tímto nádherným sluncem a v nádherném moři,“ řekl jeden z návštěvníků Krymu. Nevadila mu ani vojenská loď poblíž pobřeží či přelety vojenských vrtulníků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články