Ruský útok na Ukrajinu začne tři hodiny po půlnoci, tvrdí tajné služby

Ilustrační foto (Pixabay/Vladvictoria)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Vladvictoria

Informace o tom, že by ruská invaze na Ukrajinu měla začít ve středu, opět potvrzují americké zpravodajské služby. Tentokrát se již objevil i přesný čas, kdy letecké údery a útoky tanků začnou. Jak informuje britský deník The Mirror, Evropa se na pokraji války ocitne ve tři hodiny ráno.

Přestože se ruská strana stále snaží zprávy o útoku na Ukrajinu dementovat, američtí zpravodajci jsou přesvědčeni o opaku. Podle posledních informací je údajně znám i plán invaze. Rusové se prý leteckými údery pokusí zničit kyjevská vojenská a řídící centra. Ve stejné chvíli se na území Ukrajiny mají přesunout ruské tanky. 

(Týdeník FORUM)

Útok by podle britského listu mohl současně probíhat i z moře, kde by válečné lodě napadly jižní pobřeží Ukrajiny. Vysoce postavený americký zdroj deníku Mirror varoval novináře v Kyjevě jednoduchou jednořádkovou zprávou, ve které stálo: „Středa ve tři hodiny ráno.“

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Joe Biden se v pondělním telefonickém rozhovoru shodli, že stále ještě existuje prostor pro diplomacii. Ministryně zahraničí Spojeného království Liz Trussová však prohlásila, že invaze je velmi pravděpodobná. Ruské jednotky by podle jejího mínění mohly dorazit ke Kyjevu „velmi, velmi rychle“.

„Jde o širší stabilitu Evropy, o širší globální stabilitu a o vzkaz, který dáváme agresorům,“ řekla Trussová.  „Musíme dát Vladimiru Putinovi najevo, že za agresi nebude následovat žádná odměna,“ dodala s tím, že je stále nutné počítat, že agrese může přijít bezprostředně.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM A PODPOŘTE NEZÁVISLOU ŽURNALISTIKU ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]