Ruský web v akci: Zeman prezident Prahy, zabijačka v Osvětimi, Kubera šéf čínského senátu

ČTK

Miloš Zeman a Vratislav Mynář | FOTO: ČTK

Že ruské zpravodajství připomíná vtipy o Rádiu Jerevan, jsme si zvykli už dávno. Všechno by ale mělo mít aspoň nějakou přijatelnou míru a nesmysly je nutné podat na nějaké úrovni. Web Rusnews24h.com ale dospěl k zatím nedosažené dokonalosti.

Asi zapracoval nějaký automatický překlad nebo příslušný editor požil nějakou tradiční ruskou medicínu. Tak se třeba dočteme: „Prezident Prahy Miloš Zeman se vyslovil ve prospěch kancléře Vratislava Mynáře v souvislosti s dopisem čínského velvyslanectví a zabijačkou organizovanou Mynářem v Osvětimi. V dnešním rozhovoru pro Rádio Frekvence 1 Zeman ‚připomněl kancléři‘, že informace o dopisu byly nepravdivé.“ A prase by jinak umřelo hlady.

archiv

Pak se server ještě zabývá tvrzením „Novin N“, že si úřad prezidenta republiky objednal dopis z čínského velvyslanectví, v němž se vyhrožovalo bývalému šéfovi „čínského senátu“ Jaroslavu Kuberovi (ODS) prostřednictvím Mynáře v souvislosti s jeho plánovanou cestou na Tchaj-wan. Cituje Zemana: „Kancléř veřejně prohlásil, že Deník N lhal a že se nic takového nestalo.“ Co tedy ještě chcete?

Prezident také stručně komentoval zabijačku, kterou Mynář ve své restauraci nařídil bez vědomí hygieniků. „Akce se zúčastnilo šest lidí včetně starosti Osvětimi.“

„Zeman řekl, že se o zabijačce dozvěděl až později. Prase nebylo nemocné. Prase mělo hlad, protože dům byl zavřený, takže nezbylo žádné jídlo. Prase hladovělo. Pojďme mluvit o důležitějších věcech.“

V ruských médiích by měli vědět, kde je Osvětim, když se teď pořád píše, že tamní tábor osvobodil Koněv. Už se ale nedivíme, že řada Rusů žije stále pod vlivem informací, že nás SSSR v roce 1968 zachránil, a diví se, proč jsme tak málo vděční. My se ale přestáváme divit čemukoli u nás.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner