Rusové budou do svých ustupujících jednotek střílet, tvrdí rozvědka

Ruská armáda na Ukrajině (ČTK/AP/Uncredited)

Ruská armáda na Ukrajině | FOTO: ČTK/AP/Uncredited

V důsledku úspěšné protiofenzívy Ozbrojených sil Ukrajiny v Charkovské oblasti se ruské jednotky seskupily u hranic s ruským regionem Belgorod. Nemají však jídlo, zásoby munice ani spojení s velením.

„Rozvědka hlásí, že jednotky 20. gardové kombinované armády Ruské federace, vojenská jednotka 12721, utrpěly těžké ztráty při ústupu z Izjumu a Balaklije. V některých družstvech zůstala jen zhruba polovina mužů. Přeživší se přesouvají k ruským hranicím, aby se vrátili do Ruské federace. Útočníci, kteří ustoupili z Izjumu směrem k okupované Doněcké oblasti, čekají na dodávku munice a paliva,“ píše ve svém hlášení Hlavní zpravodajské ředitelství Ministerstva obrany Ukrajiny.

(Týdeník FORUM)

Rozvědka také dodává, že v důsledku útoku ukrajinské armády se mezi ruskými vojáky šíří neochota účastnit se dalších nepřátelských akcí, a to i kvůli pozdnímu vyplácení mezd.

Aby zastavilo doslova masový exodus vojáků z bojiště, zřizuje ruské velení v týlu tzv. „zátarasové oddíly“. Ukrajinská rozvědka zachytila depeši pro velitele ruské 4. samostatné motostřelecké brigády 2. armádního sboru.

Ta svojí dikcí připomíná obdobné rozkazy z doby druhé světové války: „V zadní zóně byla rozmístěna palebná síla. Všechny ustupující jednotky budou zničeny. Velitelův rozkaz číslo 222. Pošlete ho na všechna stanoviště.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články