Rusové dál útočili na města, Mykolajiv hlásí deset explozí

Ruská raketa. Ilustrační foto (Mil.ru, wikimedia, CC BY 4.0)

Ruská raketa. Ilustrační foto | FOTO: Mil.ru, wikimedia, CC BY 4.0

Jihoukrajinským městem Mykolajiv v noci na dnešek otřáslo asi deset explozí. Žádné oběti nebyly hlášeny, uvedla agentura Unian s odvoláním na starostu města Oleksandra Sjenkevyče. Mykolajiv leží poměrně blízko oblastí okupovaných Ruskem, ruské jednotky jej tento týden ostřelovaly opakovaně.

Varování před novým útokem ve městě i přilehlém regionu přišlo krátce po třetí hodině ranní (02:00 SELČ). „Opět masivní ostřelování Mykolajivu. Ve městě se ozývají silné výbuchy. Už jich bylo slyšet asi deset,“ uvedl poté Sjenkevyč na komunikační platformě Telegram.

(Týdeník FORUM)

Desítka silných explozí otřásla Mykolajivem i noci ze soboty na neděli. Ruské síly zasáhly dva průmyslové areály. Z Mykolajivu byly minulý týden hlášeny výbuchy prakticky každý den,

Jižní velitelství ukrajinských sil podle Unian oznámilo, že k ostřelování Mykolajivu Rusové začali používat protiraketové systémy S-300, které obvykle slouží k zasahování vzdušných cílů. Kvůli tomu působí poslední ruské útoky ve městě značné škody.

Ruské jednotky nasazené v Donbasu na Ukrajině podle analytiků z amerického Institutu pro výzkum války (ISW) zřejmě ukončily několikadenní pauzu v bojích. Přestože desetidenní pauza nebyla pro obnovu sil potřebných pro rozsáhlé útočné operace dostatečná, ruské síly v neděli podnikly omezené pozemní útoky v Doněcké oblasti. Bomby ruské armády dopadají i na civilní cíle ve městech daleko od bojů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]