Rusové dostali stopku. Další dva roky nesmí soutěžit pod svou vlajkou

Zahájení zimních olympijských her v roce 2010 (wikimedia.commons)

Zahájení zimních olympijských her v roce 2010 | FOTO: wikimedia.commons

Kvůli dopingovým kauzám bylo Rusko na dva roky vyloučeno z velkých sportovních soutěží. Výjimku netvoří ani přeložené olympijské hry v Tokiu či fotbalové mistrovství světa v Kataru v roce 2022.

Rusko dostalo trest od Mezinárodní sportovní arbitráže v Laussane v podobě zákazu účasti na sportovních soutěžích. Původní čtyřletý zákaz byl zkrácen na dva roky, kdy Rusové nebudou moct závodit pod svou vlajkou. V případě jejich vítězství nebude hrát jejich hymna. Ruští sportovci budou moci sportovat, pouze pokud nejsou zapleteni do žádného dopingového skandálu.

Dopingový skandál se v Rusku táhne už od roku 2015, kdy Světová antidopingová agentura doporučila Všeruskou federaci lehké atletiky vyřadit z Mezinárodní asociace atletických federací. Zároveň doporučila doživotní zákaz pěti sportovcům, kteří byli s dopingovou kauzou nejvíce spojováni.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]