Rusové i Maďaři proti Stropnickému: Neříká pravdu

Eric Drooker

Ruský prezidentský mluvčí dnes označil za nepodložené a podivné nedávné prohlášení českého ministra obrany Martina Stropnického o tom, že přesun migrantů přes Balkán do Evropy financuje Moskva. Stropnický se v sobotním rozhovoru svěřil MF DNES s informací, že přesun migrantů do západní Evropy z Balkánu probíhá i přistavenými autobusy, které zřejmě financuje Rusko.

„Od maďarského ministra obrany mám informaci, kterou nemohu stoprocentně potvrdit, ale nemám důvod jí nevěřit, že na území Balkánu byly v nemalém množství přistaveny autobusy. Nikdo neví, odkud se tam vzaly, ale dost pravděpodobně byly financovány Ruskem,“ řekl ministr MF DNES s tím, že své tvrzení nemůže nijak dokázat.

Jak mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, tak maďarský ministr obrany István Simicskó popřeli, že by se tyto informace zakládaly na pravdě. István Simicskó trvá na tom, že nic takového svému českému kolegovi nesdělil. Mluvilo se sice o Rusku v souvislosti s migrační krizí, ale nikoliv o tom, že by Rusové financovali autobusy.

Stropnický už svá slova mírní. Trvá sice na tom, že informace na jednáních zazněla, ale není podle něj důležité, kdo s ní přišel.

(repro: s1.zetaboards.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner