Rusové ignorují 100% důkaz o sestřelení boeingu nad Ukrajinou. Proč?

Proruský separatista na troskách sestřeleného boeingu (repro: youtube)

Proruský separatista na troskách sestřeleného boeingu | FOTO: repro: youtube

17. července 2014 exploduje boeing malajsijských aerolinek, nikdo nepřežije. K hrůze dochází nad východní Ukrajinou, Kreml spoluvinu odmítá a odmítá ji dodnes. Bez odporu ruské veřejnosti. K té se sice „západnické“ důkazy o sestřelení letadla dostanou, jenže nikdy nebudou stačit. Rusko žije v paranoie.

Ani technická závada či lidský faktor, ani teroristé, ani sestřelení ukrajinským letounem. Černé na bílém: Boeing zasáhla raketa Buk, kterou si proruští povstalci vyžádali 16. července, načež jim bylo promptně vyhověno dodávkou z Doněcku. Mezinárodní komise zveřejnila ve středu nahrávky komunikace separatistů před i po útoku, zároveň vyvrátila Kremlem propagovaný útok ukrajinského vojenského letounu. Tečka.

Všechny velké ruské mediální kanály jsou prokremelské, ty nezávislé jsou fatálně přiškrcené. Ok. Ovšem jak si vysvětlit, že důkazy o ruské vině nepřijímají ani ti Rusové, kteří žijí na Západě, v Česku, mimo ruskou mediální mlhu, Rusové schopní kritického myšlení, známí autora tohoto textu? Je v tom syndrom „obléhané pevnosti“? Efekt tekuté reality? Mindrák padlé velmoci? Ruské sklony k iracionálnu? Zabedněné vlastenectví? Podvědomá nenávist k Západu a západním hodnotám?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]